תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נועם ב - 14/11/2018 23:00:05

שלום,
    לאחר המון זמן של מחשבה, מה לא בסדר בהתנהגות ספציפית אצלי שאני חווה,
    הצלחתי לאגד את זה לידי שאלה אחת.
    אני בן 24 ומזה הרבה זמן חווה סוג של אשליה, או בעצם הפרדה בין מה שאני חושב-רוצה-ידע שיש לי-ניסיון, לבין מה שקורה במציאות. אני מרגיש שיש פער שאני לא מצליח לגשר עליו, לא מצליח לגעת ב-״דבר״.

כלומר,
    מבחינה מקצועית: יש לי את הכלים והנסיון והידע, אך עדיין אני לא מצליח לתפקד בשטח בצורה שאני חושב שאני מסוגל אליה.

תזונה ודיאטה: אני אמנם לא שמן, אך גם לא רזה. מזה שנים שיש לי את כל הכלים, הידע, היכולת, ההוכחה - לרדת במשקל, אך בפועל - לא שאני לא מצליח ליישם, אני לא מצליח לחבר את הכל לכדי מציאות ולהשתמש בכלים שיש לי.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי בצורה מיטבית.
    אשמח לייעוץ.

תודה מראש כמובן!

תשובה: הפרדה בין מציאות למחשבות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/11/2018 07:54:45

שלום נועם.
    מתוך הדוגמאות שהבאת, נדמה לי שאתה מתאר פער בין הפוטנציאל, ההבנה המודעת וה"כלים" הרציונליים לבין יכולת לממש בפועל. זה מצב שכיח אשר עשוי לנבוע מגורמים שונים. חלק מגורמים אלו עשויים לנבוע מהיבטים כחוסר ארגון, קושי ב"איסוף" מוטיבציה וכד' וחלקם מהיבטים רגשיים פחות מודעים- היעדר אהבה עצמית המביאה לחוסר אמון בלגיטימיות ההצלחה, פחד מהתחייבות ולקיחת אחריות וכן הלאה. במצבים אלו של פער, אשר גורמים תסכול וחוסר סיפוק, כדאי לפנות לעזרה מקצועית. כיוון אחד שיכול לסייע הוא אימון אישי אר מסייע בהתארגנות יעילה יותר להשגת המטרות האישיות. כיוון שני הוא טיפול פסיכולוגי אשר יסייע בעיבוד הגורמים הרגשיים אשר מונעים ממך לפעול כדי לקדם את עצמך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
טל יהודה