תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אלון ב - 23/10/2018 00:16:18

שלום,

התחתנתי לפני כשנה (ואני מצפים לתינוק/ת בעוד כחצי שנה), אשתי בעצמה פסיכולוגית ולאחרונה היא סיםרה לי שהיא גילתה על עצמה שהיא נרקסיסטית סמויה (גם אמא שלה כזו לדבריה). זה מגיע אחרי תקופה ארוכה של ריבים שלדעתי לא צריכה להיות על נושאים גדולים כקטנים והתחושה שלי היא שאני פשוט מדבר עם קיר. אני גם עקשן לא קטן, אבל עדיין מסוגל להתפשר, לוותר ואני מרגיש שהיא לא. היא אפשר לנצח בויכוחים. ואפילו שהיא מצטיירת כעדינה אירופאית ושברירית אני מרגיש שהיא משחקת בי ובסוף הכל הולך כרצונה. בנוסף מפריעה לי הקרירות שלה כלפי אנשים זרים (אפילו אחי ואחייני התינוק) ועוד ועוד...אני פשוט מרגיש שאני מאבד את עצמי וחושש מאוד מהילד שיגיע. אני מאוד מוכן ורוצה להיות אבא ואני בטוח שאהיה אבא מצוין, אבל אני חושש שאי ההסכמות שלנו על דרך חינוך תמיד היא תנצח ואני אוותר ואהפוך לאדיש ועייף.

מאוד אשמח אם יש המלצה לפסיכולוגית באיזור תל אביב אשר מתמחה בעזרה לבני זוג של נרקיסטים.

תודה רבה
    אלון

תשובה: בת זוגי בעלת אישיות נרקסיסטית מופנמת
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/10/2018 10:52:54

שלום אלון. קודם כל, אני מציעה לא להיבהל ולא להיאחז יותר מדי ב"אבחנה" של אשתך. נטיות נרקיסיסטיות קיימות אצל אנשים רבים ולעתים ההתמקדות ב"אבחנה" מטשטשת את הצורך להתבונן בדינמיקה הזוגית הייחודית הנוצרת בתוך כל מערכת יחסים וקשורה באישיותו של כל אחד מהצדדים. למשל, מתוך הדברים שאתה כותב אני חושבת שלא פחות מחשיבות הטיפול בך כ"בן זוג של נרקיסיסטית" (על הקושי שאכן כרוך בכך) חשוב לבדוק את הנטייה שלך להתכנס, להסתגר ולהפוך לאדיש לנוכח עימותים. במילים אחרות, אני חושבת שכדאי לבוא לטיפול לא תחת כותרת, אלא מתוך התבוננות בדאגה, חוסר השקט והמצוקה שלך לנוכח הקשיים הזוגיים ובפרט, כפי שאתה מתאר, לקראת בואו של תינוק שמהווה אתגר משמעותי הן ברמה האישית והן ברמה הזוגית. אני יכולה לומר מניסיוני בטיפולים על רקע קשיים זוגיים שככל שהפתיחות להתבוננות עצמית ולהתבוננות בדינמיקה הזוגית הייחודית שנותרה גדלה- כך הטיפול מצליח יותר בהנעת שינוי והקלה. לגבי בחירת פסיכולוגית, אתה יכול להיעזר באינדקס אנשי המקצוע באתר- https://www.betipulnet.co.il/profileUser/ProfielList_search.aspx?pId=20&eId=0&rId=&cId=%D7%AA%D7%9C%20%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91%20-%20%D7%99%D7%A4%D7%95& genderId=female&langId=0

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות