תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שיר ב - 18/09/2018 04:37:47

היי.

לאחרונה הסתיים קשר עם בחור שמאוד אהבתי, יצאנו יחד והקשר לא היה מוגדר.

הוא כל הזמן אמר לי שיש לו "שריטות" (לא במובן ערסי או מאיים, באמת להראות שמשהו לא תקין).
    מפה לשם, לאחר בדיקות חוזרות ונשנות, הקבלה לאישיות שלו ושיתוף מטפלת מקצועית (חברה), הגענו להנחה הרווחת שמדובר באישיות סוציופטתית / ו נרקיסיסטית.

הנכונות בדבר ההנחה לא באמת רלוונטית, סהכ זה בנינו וזה בסדר השערה.

מאוד נפגעתי מהקשר הזה. הוא היה אחד האנשים הכי כריזמטיים ואינטילגנטים שהכרתי, הוא שיטה בי בשיטתיות להשגה דברים מיניים, ובמקום מסויים בקשר כבר הייתי רק מרצה במגע כי פחדתי בביקורתיות והאימפולסיביות שלו כי הוא היה ככ חשוב לי..
    האם יש דרך להתגבר על פגיעה מאישיות כזו?

תודה וחתימה טובה!

תשובה: הפרעת אישיות אנטי סוציאלית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/09/2018 10:14:56

שלום שיר.
    קשר המלווה בניצול, מניפולטיביות וסחטנות רגשית הוא אכן חוויה קשה. מאכזב ומטלטל לגלות שדבר כזה יכול לקרות לך, ואני מבינה את תחושתך שאת צריכה "להשתקם" מקשר כזה.
    במרבית המקרים, הדרך להתגבר על חוויה שלילית בקשר היא להתנסות בקשרים נוספים שיספקו לנפש "הוכחה" לכך שיש גם קשרים אחרים, טובים, הגונים ומכבדים יותר. חוויות מסוג זה "נרשמות" בנפש, ולצד ההחלמה שהזמן מביא איתו, בדרך כלל הדברים חוזרים למסלולם.
    לצד זאת, במידה ואת חווה כעת מצוקה משמעותית, נמנעת וחוששת להכנס שוב לקשר ו/או מבינה כי הכניסה לקשרים נצלניים היא דפוס חוזר אצלך- כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי שיסייע לך להבין טוב יותר את משמעות והשלכות הקשר, ויאפשר לך להמשיך הלאה לעבר קשרים טובים יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
ד"ר יגאל גליקסמן