תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיכל ב - 04/09/2018 19:08:48

היי, התחלתי בטיפול פסיכולוגי חדש. נפגשנו בסך הכל 6 מפגשים עד עתה. הפסיכולוגית מאוד נחמדה ואמפתית.
    אבל מאוד קשה לי להיפתח ולדבר על דברים. אני מאוד נבוכה ולחוצה במפגשים. אני מקווה שתהייה לה מספיק סבלנות להמתין עד שאוכל לדבר, כי מנסיון העבר אני יודעת שלוקח לי הרבה זמן להיפתח ולהרגיש בנוח. בפגישה האחרונה היא שאלה אותי האם אני חשה שהטיפול תורם לי? , האם היא שאלה זאת כי כבר אין לה סבלנות , או שמכיוון שהיא לא חושבת שאני יכולה להיתרם מטיפול פסיכולוגי? או שזו פשוט שאלה שיגרתית ששואלים במהלך טיפול פסיכולוגי? היא אמרה שהיא בדרך כלל שואלת את השאלה הזו כמה פעמים במהלך הטיפול.
    אני כן מעוניינת לשתף אותה בקשיים שאני חווה בחיי, אבל זה מאוד מאוד קשה לי ואני לא משוכנעת שאוכל להיפתח בפניה או בפני כל פסיכולוג אחר. שוב, חשוב לי לציין שהיא מאוד משתדלת, ושהיא מאוד נחמדה. אבל השאלה כמה סבלנות תהיה לה ?...

תודה רבה ... שנה טובה וחג שמח

תשובה: תחילת טיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/09/2018 08:52:41

שלום מיכל.
    אני שומעת בדברייך את החשש מפני תגובה שאינה מותאמת לצרכייך ולקצב האישי שלך. אני יכולה לשער כי תגובה זו קשורה הן לכך שמדובר בשלב מוקדם מאוד של הטיפול והן לחוויה פנימית עמוקה יותר של תהייה לגבי יכולתו של אדם אחר להיות שם בשבילך בדרך מותאמת, נכונה ולא לוחצת. בהתאם, אני חושבת שהחששות שמתעוררים בך הם חלק חשוב מהחומר הטיפולי שכדאי להביא לפגישות ולהתבונן בו כדרך להבין את עולמך הפנימי.
    אני מאמינה שדרך התבוננות משותפת השאלה שלך תקבל מענה אישי ומשמעותי יותר, וגם מקדם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
לימור קופר