תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י זיו ב - 01/09/2018 12:01:29

היי,

הקשר עם המשפחה שלי לא טוב ואני בנתק איתם ( אולי זה הדבר הכי טוב לעשות מבין כל האופציות האחרות) והחגים כבר מורגשים באוויר.. פחות זמן של עבודה ויותר זמן פנוי ולחשוב... מה גם שכל הביחד של החגים, ארוחות סביב השעון לא יהיו..

אני לא רוצה לשקוע ברחמים עצמיים זה גם לא האופי שלי, אך תני לי כמה עצות קטנות איך להעביר את זה

תשובה: החגים בפתח..
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/09/2018 17:17:04

שלום זיו.
    תקופת החגים באמת נוטה להדגיש את החוסר בקשרים, וטוב שאת נערכת. מאחר ואת מזהה כי הזמן הריק הוא שיכול להציף את תחושות הנתק והקושי, אני מציעה להכין לעצמך מראש תכנית פעילות: לקבוע עם מכרים (ולא להתבייש לשתף בכך שאת זקוקה לחברה. אנשים רבים שמחים להזמין מכרים לחג אך צריכים "תזכורת" לכך שהצד השני מעוניין), להתעניין לגבי התנדבויות אפשריות בחג, לברר על אירועי תרבות שמתקיימים ואפילו לקנות מראש כרטיסים לקולנוע וכד', כדי שתהיה תכנית מובנית מראש שלא תדרוש מאמץ של תכנון דווקא ברגעים היותר קשים.
    במקביל, אפשר להיעזר בספרי עזרה עצמית המלמדים טכניקות של חשיבה חיובית והרגעה עצמית. טכניקות אלו נוטות להיות יעילות ל"מצבי חירום" כמו חגים.
    מעבר לכך, נתק מהמשפחה הוא חוויה לא פשוטה וכדאי לבדוק האם יש צורך בעזרה טיפולית שתסייע לך לעבד את המצב. כמו כן, כדאי לזכור שבמידה ומתעוררת מצוקה משמעותית אפשר לפנות לקו החירום של ער"ן (1201) ואת כמובן מוזמנת לכתב כאן ולשתף איך את מסתדרת.
    מקווה שימי החג יהיו קלים עד כמה שאפשר,
    ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין