תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיכל ב - 17/06/2018 12:05:10

היי וסליחה שאני חופרת. אכתוב בקצרה... טופלתי לא מכבר אצל פסיכולוג מנוסה ותיק ובכיר. הטיפול לא צלח בלשון המעטה והותיר בי מישקעים לא פשוטים. אני אמורה להתחיל בקרוב טיפול אצל מטפל צעיר ועם הרבה פחות ניסיון משל הקודם.
    שאלתי היא: אם הטיפול כשל כישלון חרוץ אצל המטפל הלכאורה מנוסה ויודע כל, הכיצד המטפל החדש, המנוסה פחות יכול להצליח במקום שהקודם כשל. מאוד מתחבטת בשאלה... האם יש טעם לנסות שוב? האם יש לזה סיכוי בכלל??? מאוד פגועה מהטיפול הקודם.
    סליחה... ותודה.

תשובה: האם יש סיכוי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 17/06/2018 19:34:15

הי מיכל,
    זה בסדר גמור, אני שומעת כמה חרדה מעוררת תחילת הטיפול החדש, וגם שמחה על כך שהצלחת לפנות למרות הכל.
    טיפול הוא בסופו של דבר קשר בין שני אנשים ובהתאם גם המחקר העכשווי מדגיש כי איכות הקשר הנוצר בין המטפל למטופל הוא אחד הקריטריונים המשמעותיים ביותר להצלחת הטיפול.
    במובן זה, העובדה שהמטפל צעיר משמעותית פחות מהיכולת שלו להתחבר, להתאים את עצמו לצרכייך וליצור איתך קשר קרוב ומשמעותי. במובן זה, אני לא חושבת שאת צריכה לחשוש. לצד זאת, כפי שכתבתי לך, אני חושבת שחשוב מאוד (מאוד!) שתהיי קשובה לאינטואיציה שלך לגבי החיבור וההתאמה לצרכייך, ושתעלי בפני המטפל את החששות ואת התחושות לגבי מקומות בהם את מרגישה שהוא מפספס אותך.
    כמעט בכל טיפול יש החמצות ואי דיוקים, אך היכולת לדבר עליהם בפתיחות, לתקן ולהבין לעומק את אי ההבנה היא שמבחינה במקרים רבים בין כישלון הטיפול לבין הזדמנות להעמקה וחיזוק הקשר הטיפולי.

מקווה שתהיה לך חוויה טובה יותר,
    ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
בן פדידה

בן פדידה

חיפה
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד