תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נילי ב - 26/05/2018 13:31:30

רציתי להתייעץ בפורום על נושא שמפריע לי הרבה זמן. אני עובדת עד חמש אחר הצהריים ושאני חוזרת הביתה אני לבד מתחילה להרגיש מועקה חולשה בדידות רגשית חולשה אין לי חשק אפילו לצאת להליכה שאני מרגישה את זה אין לי חשק לדבר עם אף אחד שוכבת בחדר במיטה לבד וחושבת מחשבות מדכאות ושליליות אפילו אינטרנט או טלוויזיה אין לי חשק לראות. חוץ ממשפחתי שאני יכולה לדבר איתם על זה אבל אני מבינה שיש להם חיים משלהם אין לי עם מי לדבר וגם אין לי חשק לדבר באותו רגע עם אף אחד אפילו עם תמיכה נפשית בטלפון לטיפולים פסיכיאטרים אני לא רוצה ללכת אני עברתי הרבה שנים טיפולים כאלה ורק קיבלתי מזה טראומה זה לא עשה לי טוב. התייעצתי עם הרופא משפחה והוא נותן לי טיפות של קלונקס כל ערב אבל זה חדש ועדין אני לא מרגישה שיפור. אשמח עם תוכלי לתת לי עצה אחת או שתיים איך לשפר את מצב הרוח מיידית בכל זאת את ממש תעשי מצווה בשבילי כי אין לי עם מי לדבר כרגע חוץ מהמשפחה אבל יש להם חיים משלהם. תודה ושבת שלום

תשובה: בדידות רגשית חוסר אנרגיה ודכדוך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/05/2018 20:02:55

שלום נילי.
    שעות הערב הן שעות קשות לאנשים רבים מאר והן מפגישות עם הרגשות והתחושות שנדחקות בשעות היום, כאשר אנחנו עסוקים ומתפקדים. שינוי של ממש- הן במצב החברתי ובאורך החיים והן בתחושות- אפשר להשיג באמצעות טיפול פסיכולוגי אך במידה ואינך מעוניינת כרגע בטיפול מסוג זה אפשר לנסות ולבסס שליטה באסטרטגיות עזרה עצמית שונות. את מוזמנת לעיין במודעה שפרסמתי תחת הכותרת "איך להתמודד עם רגשות שליליים", או להיעזר בספר עזרה עצמית בנושא (למשל, באושר ובאושר - כיצד לחיות חיי סיפוק ושמחה, פסיכולוגיה חיובית בחיי היומיום/ד"ר טל בן שחר).

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
טל משולם

טל משולם

חיפה
מיתר מידן אלוני