תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אורי ב - 19/05/2018 16:24:39

אהלן, הבת זוג שלי (בני 18) במצב קשה עם אמא שלה, היא מתקשה לראות אותה עושה דברים כמו לכרסם ציפורניים או בכללי שהיא נוגעת בעצמה באיזושהי צורה, קשה לה שהיא נוגעת בה גם, כבר לא מעט פעמים היא התקשרה אליי בוכה ונכנסת להתקף חרדה לכמה דקות ארוכות.
    היא נפגשה עם פסיכולוגית שדיברה איתה על הדברים האלה אבל זה לא כל כך עזר לה.
    אשמח לשמוע דברים שאני יכול להגיד לה כדי להרגיע אותה ומה אפשר לעשות בשביל לטפל במצב הזה.
    תודה רבה

תשובה: עזרה בשביל בת זוגתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/05/2018 09:04:19

שלום אורי.
    הרגישות של בת זוגך לפעולות ומגעים פיסיים שונים נובעת ככל הנראה מהיבטים רגשיים הקשורים בקשר שלה עם אמה ולכן דרך היעילה ביותר להתמודד איתם היא טיפול פסיכולוגי. לפעמים לוקח זמן למצא את המטפל/ת והטיפול המתאים, ואם טיפול אחד לא מסייע, יכול להיות שטיפול אחר יעזור יותר. לכן אני חושבת שכדאי שתעודד את בת הזוג לפנות שוב לטיפול.
    במקביל, אני חושבת שכאשר בת הזוג שלך נמצאת בחרדה או בהצפה של קושי הדבר שאתה יכול לעשות, מלבד לתמוך ולהקשיב, הוא להדגיש בפניה שהתחושות שהיא חווה הן ביטוי לקושי פנימי אשר ירגע בהדרגה. ברגעי חרדה לפעמים עולות תחושות כ"אני משתגעת", "משהו נורא יקרה" וכד', וחשוב לעזור ו"להזכיר" שעל אף הסבל שהיא גורמת, בסופו של דבר מדובר בחרדה בלבד. אפשר גם לעודד אותה לתרגל טכניקות נשימות, הרפיה או דמיון מודרך שמסייעות בהרגעת חרדה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל