תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 16/05/2018 08:35:04

שלום,
    יש מתח ביני לבין חמותי כבר תקופה ארוכה
    היא מנסה לסכסכך ביני לבין בנה דרכו
    הוא משתף אותי ולשמחתי הקשר שלנו יציב ואוהב וזה לא משפיע.
    לפני כחצי שנה כאשר ביקרה אותנו פניתי אליה ואמרתי לה שאני לא מבינה מדוע היא מנסה לסכסך ושהיא צריכה להיות מאושרת שאנחנו מאושרים ,טענה שאינה מסכסכת כמובן
    מאז אנו פחות מתראים ומביחנתי שתקתי 20 שנה ועכשיו היה לי האומץ לומר בדרכיי נועם הכל.
    אציין שהיא אדם טוב אך השקריים הם חלק מחייה כדרך קבע וזה לא נעים לנו.
    בן זוגי לצידי ואומר שלא ניתן לשנות אותה אך לי קשה מאז ליראות אותה ולהיות צבועה מה הלאה?תודה שרון

תשובה: חמותי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/05/2018 09:30:13

שלום שרון.
    באופן טבעי היית רוצה שהתנהגותה של חמותך תשתנה, אך מאחר ונשמע מדרייך שהיא לא מרגישה כמוך, ייתכן וכדאי למקד את התקווה לשינוי לא בה אלא בך ובזוגיות שלך: לבדוק, בינך לבינך או עם בן זוגך, מה ומדוע מכאיב לך כל כך בהתנהגותה, ולחשוב יחד מה הם הגבולות שאתם מציבים והיכן המקומות בהם צריך להכיל גם התנהגויות שאינך מתאימות לך. כאשר יחסי חמות-כלה הופכים למקור סבל ותסכול משמעותי, הסיבה לכך היא בדרך כלל שהקשר נוגע ומפעיל אזורים רגישים וטעונים של כל אחד מהצדדים. במובן זה, כדאי להתייחס לא רק להיבטים הממשיים (שקרים, נסיונות סכסוך) אלא למפגש הרגשי שלך/שלך ושל בן זוגך עם מקומות אלו. לפעמים כדאי לערוך בדיקה מסוג זה במסגרת יעוץ אישי או זוגי אשר מסייע להבין טוב יותר את מקורה של עוצמת התגובה הרגשית, ולהבחין בין המקומות בהם יש להציב גבול במציאות לבין מקומות בהם צריך לעבד את האזורים הרגשיים הטעונים שלך עצמך/בקשר הזוגי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ענת דפנא