תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 13/05/2018 21:56:16

ערב טוב ליטל.
    ביום יום אני מרגישה מצוין מתפקדת יוצאת שמחה הכל בסדר אבל שמגיע שעות הערב אני חשה תופעות של סטרס בגוף זה מתבטא בבחילות בכאבי רגליים וגם מחשבות שליליות אני לא מטופלת כרגע אני כן לוקחת כדור הרגעה אבל זה לא שאני מטופלת בטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטר בגלל זה חשבתי באמת ללכת לטיפול ביופידבק אמרו לי שזה טיפול טוב אבל אני צריכה לדבר עם הרופאת משפחה. עד אז אשמח לעצה מה עושים עם הסטרס דווקא בלי כדורי הרגעה אלא באופן עצמאי בערב אני בת 52 גיל המעבר יכול להיות שזה קשור בין היתר אבל באמת ביום ביום בבוקר בצהריים אחר הצהריים אני קמה בשמחה רק בתשע בערב זה קורה לי כל התופעות האלה מה אני צריכה לעשות בינתיים כדי להקל? תודה מכל הלב חג שבועות שמח לך ולמשפחתך

תשובה: סטרס ולחץ נפשי עם תופעות בגוף בערב
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/05/2018 08:56:58

שלום רינת.
    שעות הערב הן שעות רגישות יותר לאנשים רבים. בשעות היום התפקוד, השגרה והמגע עם אנשים אחרים מעסיקים וממלאים, ואילו שעות הערב השקטות והפחות "תפקודיות" מציפות לעתים תחושות שהיו מושתקות כל היום, כמו בדידות, עצב וכד'. יתכן שגם אצלך מתקיים מצב דומה כאשר הרגשות באים לידי ביטוי דרך הגוף. בהתאם, אני אכן חושבת שהפתרון הוא טיפול פסיכולוגי שיסייע בזיהוי ועיבוד התחושות הרגשיות העומדות בבסיס התחושות הגופניות, ויאפשר רכישת מיומנויות של הרגעת לחץ ותחושות שליליות. בינתיים, את מוזמנת להיעזר בהודעה שפרסמתי תחת הכותרת "כיצד להתמודד עם רגשות שליליים", יתכן ותוכלי להיעזר בטכניקות המוזכרות שם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
יובל קורן