תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אופק ב - 20/04/2018 12:00:02

שלום,

אני בתקופה האחרונה מרגיש שאני לא מסוגל יותר לראות אנשים (אני לא מדבר על אנשים ספציפיים) אם זה בלשמוע אנשים אם זה לראות אותם או לדבר איתם אפילו בהודעות בוואטצאפ.
    פשוט מרגיש שכל הקשרים שהיו לי עד היום היו פשוט מזוייפים בעלי אינטרסים כל שהם ושבסופו של דבר לא באלי יותר לצאת ולהנות עם אנשים שכאלו.

לדוגמא הייתה לי ידידה ממש אבל ממש טובה שפתאום ביום בהיר לא רצתה יותר לדבר נעלמה לחודש חזרה דיברנו קצת יצאנו ואז אני נעלמתי קצת לתקופה בגלל הלימודים והיא אפילו לא שלחה הודעה ואז שדיברתי איתה אחרי התקופה היא משחקת אותה "קשה להשגה" ומאז אותו יום הקשר הוא חד צדדי לא שולחת הודעות לא מתקשרת אלה אני מתפעל את כל הקשר שלנו עד שפשוט היה נמאס לי וניתקתי איתה קשר לגמרי.

השאלה שלי היא האם זו תקופה או שזה יכול להוביל אותי למקומות חשוכים? למחשבות כל שהם? לבעיות שיוכלות להיווצר?
    בסופו של דבר אני ניתקתי קשר עם כולם (פשוט הם לא שולחים הודעות ואני לא שולח הודעות אז יצא מצב שפשוט הקשר נאמר נותק)

לא מרגיש שצריך את זה לא מרגיש שרוצה את זה אני בן 23 שלומד כרגע ומעדיף לשקוע בלימודים מאשר לצאת מהבית.

תודה על העזרה..

תשובה: התרחקות מאנשים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/04/2018 13:29:03

שלום אופק.
    נשמע מדבריך שההסתגרות שאתה מתאר אינה קשורה להשקעה בלימודים אלא לייאוש מסוים ממה שקשרים יכולים להציע לך. ההסתגרות אכן מהווה פתרון לטווח הקצר מאחר והיא מונעת ממך להתאכזב, להפגע ולהתייאש שוב, אך בטווח הרחוק- כפי שאתה מזהה בעצמך- עלולה לגבות מחירים של הצטמצמות, התרחקות מהחיים וחיזוק תחושת הייאוש וחוסר האמון באנשים.
    תהליכים מהסוג שאתה מתאר נובעים בדרך כלל לא רק מאכזבות נקודתיות בתחום הבין אישי אלא "יושבות" על גורמים רגשיים עמוקים יותר ולכן אני ממליצה לפנות לטיפול פסיכולוגי בו אפשר יהיה להבין יותר לעומק מה קורה לך ולמה, ולסייע לך לחזור לנהל חיים עשירים יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
עמירה איתיאל