תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דלית ב - 10/02/2018 09:31:04

בוקר טוב
    יש לי חרדות ממלחמות ומאז הדיווחים בחדשות בבוקר אני ממש בחרדה איומה קשה לי לנשום אני לא סובלת מדיכאון או ממחלת נפש חס וחלילה אבל יש לי חרדות ממלחמות יש לי במשפחה חיילים אני ממש פוחדת בכלל לכל חיילי צה"ל ובכלל ברגע שאני רואה דבר כזה אני משותקת אני ממש דואגת רציתי להתייעץ איתך איך מרגיעים את החרדה מיידית אני מאוד מודה לך שתהיה לך ולכל עם ישראל וכל חיילי צה"ל שבת שקטה ושחיילנו יחזרו בשלום אשמח על עצה מה לעשות באותו רגע של חרדה. תודה רבה לך שבת שקטה

תשובה: חרדה ממלחמה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/02/2018 08:25:03

שלום דלית,
    אני מצטערת על המענה מהאוחר, מקווה שהמשך השבת עברה עלייך באופן סביר.
    את מתארת חרדה שמתעוררת בתגובה לאירועים מציאותיים (ההסלמה בצפון) אך מגיעה, אם אני מבינה נכון, לעוצמות גבוהות וקשות לשליטה.
    מאחר שכך, אני חושבת שכדאי לרכוש טכניקות הרגעה עצמית שיוכלו לשמש אותך בכל פעם שחרדה מוגברת מתעוררת. ניתן להיעזר בספרי עזרה עצמית או טכניקות אותן ניתן ללמוד. למשל-
    https://goo.gl/Rf98wA

מעבר לטכניקות בהן ניתן להשתמש "בזמן אמת", כדאי לנסות ולהבין את מקור החרדה. לא פעם חרדות מהיבטים מציאותיים (למשל, מלחמות), יושבים על תחושות רגשיות אישיות ועמוקות יותר. למשל, פחד ממלחמה יכול "לשבת" עלפחד ממצבי חוסר שליטה או לעורר פצעי עבר של אובדנים. לכן, במידה ואת מרגישה שהחרדה שלך חזקה מאוד ואינה ניתנת לשליטה באמצעות טכניקות הרפיה והרגעה עצמית, כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי שיסייע לך לזהות את גורמי העומק לחרדות וכך לצמצם אותן.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
עדי אלחדף