תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יעל ב - 25/12/2017 16:34:05

שלום רב,
    אני בת 25 מאז ומתמיד יש לי קושי לעמוד על שלי.
    משתדלת תמיד להיות בסדר עם כולם ומאוד סבלנית והרבה פעמים מנצלים את זה. לפעמים יוצאים סיטואציות בחיים שזה מגיע למצב של ניצול מצד אנשים אחרים ואני מרגישה שדורכים עלי ומנצלים את זה שאני טובה. אני רוצה לעמוד על שלי ולבטא את עצמי ולהעמיד אנשים במקום ואני פשוט לא מסוגלת כי לפעמים שזה קורה אני מאוד בקלות יכולה להתחיל לבכות ולאבד את המילים. לא יודעת איך לעבוד על זה מנסה להילחם בזה ולא לוותר שזה בא על חשבוני. אשמח לטיפים תודה מראש

תשובה: חוזק מנטאלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/12/2017 13:00:06

שלום יעל.
    נשמע מדברייך שאת מודעת לקושי שלך ועושה מאמצים רבים כדי לתגבר עליו. זו נקודת מוצא חשובה ומשמעותית.
    בדרך כלל, כאשר הניסיון העצמאי להתגבר על דפוס התנהגותי/אישיותי נכשל, הסיבה לכך היא שעומדים תחתיו גורמים לא מודעים אשר אינם מאפשרים שינוי. במקרה של קושי באסרטיביות, למשל, גורמים רלוונטיים יכולים להיות תחושה פנימית שעימות יביא להרס הקשר, תחושת נחיתות או חוויה של "לא באמת מגיע לי" ועוד. במצבים אלו "טיפים" לא ממש עוזרים, ויש צורך בטיפול פסיכולוגי שיסייע בזיהוי הגורמים הלא מודעים לקושי ובנטרולם. מנסיוני בתחום זה, ההבנה המעמיקה של מקורות הקושי משחררת עכבות רבות ומסייעת לאמץ התנהגויות שאולי נחוות כרגע כבלתי אפשריות. במובן זה, אני חושבת שכדאי לבדוק את האפשרות לטיפול שיסייע לך להתחבר לחלקים חזקים ואסרטיביים יותר שלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
עליסה הראל