תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרית ב - 03/09/2017 19:18:00

שלום לך סיון לאבא שלי יש דימנציה מקווה שכתבתי את זה נכון אימא שלי סובלת ממנו מאד הוא מתפרץ עליה מדבר לא לעניין אמרתי לאימא שלי שתפנה למישהו אבל היא לא רוצה לפנות כרגע לאף אחד אני לא רוצה כרגע טיפול פסיכולוגי אבל נכנסתי לאיזשהו סוג של דכדוך חוסר אנרגיה חוסר מוטיבציה אני רוצה לחזור לשמחה שהיתה לי לקום כול בוקר בחיוך אני גרה עם ההורים אני חיה מביטוח לאומי גם ההורים שלי חיים מביטוח לאומי אין להם כסף לשלם לי על דירה אני גם לא רוצה כרגע לעזוב את הבית אני כבר כמה זמן עם חוסר אנרגיה ודכדוך מתמשך חשבתי ללכת לפסיכיאטר בקופת חולים שיעזור לי תרופתית אבל אימא שלי אומרת שלא כדאי זה המצב איך אני יכולה להתמודד לבד אם המצב הנוראי שקורה בבית? אני רואה שכתבו לך הרבה פה נושאים דומים גם הנושא שלי קשור לזה אני יושבת בעצבות חוץ מלהתקשר לערן ולקבל תמיכה כי זה אני עושה ואולי אלך לפסיכיאטר בקופת חולים מה אני יכולה לעשות כרגע כדי להקל על מצבי איך אני יכולה להחזיר לבד בעצמי את המוטיבציה והאנרגיה. תודה

תשובה: קשיים משפחתיים בעקבות דימנציה
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 05/09/2017 15:24:48

שלום לך, את מתארת מצב אישי ומשפחתי מורכב ולא פשוט. כפי שנכתב כאן בעבר, ישנן סיטואציות בחיים שמצריכות סיוע של איש מקצוע. אם את מעל גיל 18 את בהחלט יכולה לפנות בכוחות עצמך לקופת החולים או לתחנה לבריאות הנפש כדי לקבל ייעוץ, ליווי ותמיכה. זהו סיוע שמגיע לך וניתן ללא תשלום או בתשלום מסובסד. כדאי לפנות ולראות מה מציעים לך. יתכן ויציעו פגישה אם פסיכיאטר או עם פסיכולוג או עובדת סוציאלית. אחר כך תוכלי לבחור אם לקבל את הטיפול המוצע או לא. מצד אחד, את רוצה מאוד לקבל עזרה ולהרגיש יותר טוב, אך מצד שני את לא מאפשרת לעצמך לקבל את התמיכה והייעוץ הנדרשים. איני יודעת מדוע, ואני מבינה שלעיתים פנייה לעזרה זה דבר שמעורר חשש, אך ממליצה לשקול בכל זאת בחיוב פנייה לגורמי הטיפול. בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
עליסה הראל

עליסה הראל