תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אורלי ב - 08/07/2017 11:40:52

שבת שלום.
    אני טופלתי המון שנים בכדורים פסיכיאטרים וכיום אני מטופלת רק בקופת חולים יש לי בעיה שמאז שהתחלתי לקחת כדורים פסיכיאטרים אני התחלתי להתמכר אני הולכת לארון של של ההורים שלי בחדר שינה אני גרה אצל ההורים ומחפשת כדורים אימא שלי גילתה את זה ואני מרגישה לא נעים מההורים שלי. זה גם לא פיר שבמקום לטפל בטיפולים כאלה בלי תרופות פסיכיאטריות אנשים צריכים להתמכר לכדורים האלה כאילו זה סמים ממש ככה. אני מצטערת שהתחלתי אם הכדורים האלה כי הטיפולים עצמם לא עזרו לי מה שיצא מזה שהתמכרתי לכדורים יותר מזה כלום לא עזר לי שום דבר. הגיע הזמן למרות שאני לא מחליטה שיפסיקו את הטיפולים בעזרת תרופות פסיכיאטריות עובדה שהדבר היחיד שיצא מהטיפול שהתמכרתי לכדורים. אשמח עם תוכלי לייעץ לי בלי ללכת לקבוצת גמילה איך אני יכולה להסיח את הדעת ולא ללכת לחפש כדורים פסיכיאטרים? אני חושבת כאילו שאם אני לוקחת את הכדורים האלה אז אני ארגיש טוב כל היום אשמח לטיפים שיוכלו להסיח את הדעת שלי מכדורים. אני מודה לך שבת שלום

תשובה: התמכרות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 09/07/2017 13:05:29

שלום אורלי,

אני מבינה את תחושותיך הקשות ואת המצוקה שאת נמצאת בה. ממה שאת מתארת, נשמע שאת זקוקה לעזרה מקצועית וכי נדרשת כאן התייחסות לבעיה שהיא מעבר להסחת דעת. לכן, כדאי לפנות לייעוץ ולטיפול. קודם כל, בכל מה שקשור לתרופות עליך לפנות לרופא הפסיכיאטר המטפל, לשתף אותו בסיטואציה ובתחושת ההתמכרות שלך ולשמוע מה הוא ממליץ לעשות. הוא יוכל לקחת בחשבון גם את הסיבה שבגללה התחלת לקחת טיפול תרופתי ויוכל להציע מה לעשות. כמו כן, כדאי לפנות לתחנה לבריאות הנפש או לקופת החולים ולשמוע איזו עזרה הם מציעים ואיזה תהליך טיפולי יכול לסייע לך, ובהתאם להמלצות אלו, שלוקחות בחשבון את מצבך הנפשי והרפואי תוכלי לקבל החלטה כיצד לפעול.

בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
טל משולם

טל משולם

חיפה