תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אדוה ב - 27/05/2017 16:37:45

שלום. פתאום פטרו אותי מהעבודה אני גם לא מבינה למה פטרו אותי כל כך אהבתי את העבודה האנשים, הורי קשישים ואני גרה אצלם כרגע עד שיהיה לי כסף לשכור דירה לדיור מוגן הוסטלים אני ממש לא מעוניינת זה עלה לי בבריאות לכן אני גרה אצל הורי,הורי קשישים ובגלל זה קשה להם להבין אותי. אני קמה בבוקר עם חוסר עבודה וכל זה מדכא אותי,מה דעתך? אני אני יכולה להתמודד לבד למרות כל הקשיים?

תשובה: קשיים בחיים האישיים והמקצועיים
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 28/05/2017 22:53:15

שלום אדוה,

פיטורין זוהי סיטואציה מאוד לא נעימה, שמטלטלת את שגרת החיים, יכולה לעורר תחושות שליליות ובמיוחד כשמדובר במקום עבודה שאהבת והדבר בא בהפתעה ולא ברור לך מדוע. ייתכן וניתן לנסות לברר עם מקום העבודה מה הסיבות שהובילו לפיטורין כדי שלא תשארי עם שאלות פתוחות ותוכלי להבין מה בדיוק קרה. עכשיו עומדת לפניך תקופה של חוסר ודאות והסתגלות למצב החדש. תחושת הדכדוך היא לגיטימית, וייקח זמן למצוא מקום עבודה חדש ולארגן שוב את שגרת החיים. אני מבינה שאת חשה כי הוריך אינם מבינים אותך ונשמע שאת בהחלט מתמודדת עם מגוון קשיים. אני בהחלט מקווה שתמצאי כוחות להתמודד עם הסיטואציה המאתגרת. איני יודעת להגיד האם את יכולה להתמודד עם הקשיים לבד, אך השאלה היא מדוע להתמודד לבד? אולי כדאי לפנות לעזרה (שהיא לאו דווקא דיור מוגן או הוסטל)? נשמע שתוכלי להעזר במקום שיכול להעניק תמיכה, הכוונה והבנה בתקופת המעבר שאת נמצאת בה כרגע, ולכן ממליצה לך לפנות לטיפול שיוכל להעניק לך את התמיכה הזו כרגע. תוכלי לפנות דרך קופת החולים או דרך התחנות לבריאות הנפש לטיפול מסובסד ואף ללא עלות.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
יובל קורן

יובל קורן

חיפה