תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אור ב - 04/01/2017 15:53:51

שלום רב.
    אני בת 35 יש לי בעיה שחליתי בשפעת חזקה ומאז שחליתי שזה כבר כמה ימים אני כל הזמן במיטה ואיבדתי עניין בדברים שאני אוהבת לעשות. החולשה הפיזית מלווה בזה שיש לי גם כאבים בגב התחתון וקשה לי לצאת החוצה. עד שזה קרה לי היה לי עניין בהנאה בדברים שאני אוהבת לעשות וזה משפיע עלי גם נפשית אני רוצה לחזור למה שאהבתי לעשות אבל החולשה הפיזית והמחלה שקיבלתי מפריעה לי בזה שאני לא עושה את מה שאני אהבתי לעשות וזה מלווה בהרגשה נפשית לא טובה.האם שלא מרגישים טוב פיזית זה משפיע נפשית? האם זה קשור? אשמח עם תוכלי לתת לי עצה איך להתחזק מבחינה נפשית למרות המחלה.אני מודה לך.

תשובה: חולשה פיזית שמלווה בחולשה נפשית
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 07/01/2017 10:08:39

שלום אור,

חולשה פיזית ומחלות באופן כללי מעוררות תגובות רגשיות ותחושות רבות אצל כולנו. מאחר והגוף והנפש קשורים, בדרך כלל בעת מחלה מתעוררות אצלנו תחושות שליליות. יש כאלו שמחלה מעוררת אצלם חרדה, לעיתים מתעורר דיכאון, רצון שיטפלו בך, הזדקקות, ועוד. לכן התחושות שאת חווה הן לגטימיות ומובנות. הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שהמחלה תחלוף ואת תתחזקי ותחזרי לעצמך כשתרגישי טוב יותר. לכן נצלי את הזמן למנוחה ולדאוג לבריאותך, זכרי שזהו מצב זמני ובקרוב אני מקווה שתרגישי טוב יותר.

רפואה שלמה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
בן פדידה

בן פדידה

חיפה