תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 25/12/2016 23:44:52

חג שמח.
    אני כרגע לא עובדת ובאיזשהו מקום אני מרגישה ריקנות,אני רוצה לחפש לא רק מבחינת עבודה גם מבחינת תחביבים איזשהו עניין וסיפוק ואין לי את זה. הבעיה הזאת מביאה אותי לייאוש מסויים אני מאוד רוצה שיהיה לי עניין בחיים כמו שכתבתי לא רק מבחינת עבודה אלא גם בשביל עצמי אשמח לעצה איך לצאת מהייאוש הזה שאני נמצאת בו ואיך לייצר סיפוק ועניין? תודה מראש.

תשובה: חוסר סיפוק בחיים
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 27/12/2016 16:10:11

שלום לך,

נשמע כי את רוצה מאוד ליצור לך עניין וסיפוק ולהרחיב את חווית החיים שלך אל עבודה ואל תחומי עניין נוספים. רצון זה הוא בריא וחשוב. אומנם איני יודעת את גילך ואת היסטוריית החיים, אך אנסה בכל לומר כי כדאי לחפש בשני מישורים: האחד מישור התעסוקה, והשני מישור הפנאי והתחביבים. במישור התעסוקה- נסי לחפש עבודה שמתאימה לכישוריך, הכשרתך, כוחותיך ותחומי העניין שלך. לגבי התחביבים- נסי לחשוב האם יש תחום מסוים שמעניין או מדבר אליך? ישנם נושאים רבים כגון מוסיקה, אומנות, יצירה, ספורט, יוגה/מדיטציה, בישול ועוד שניתן היום למצוא באינטרנט חוגים, הרצאות, קורסים והשתלמויות. חיפוש אקטיבי ומציאת חוג או מסגרת של עבודה, תוכל לתת לך תחושה של עשייה וסיפוק. מעבר לכך, אם את חשה ריקנות, שכלום לא מעניין אותך או שאינך מצליחה לגייס כוחות ולהביא את עצמך לכדי חיפוש אקטיבי, כדאי לפנות לעזרה. ניתן להגיע להתייעצות ולטיפול פסיכולוגי כדי להבין יותר לעומק איפה מוקד הקושי ומה מונע ממך למצוא את אשר את מחפשת.

שיהיה בהצלחה וחג שמח.
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת