תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אני ב - 04/12/2016 01:44:34

אני מוצאת את עצמי מעירה הרבה לסביבה הקרובה שלי ובצורה מאוד מאוד פוגעת.
    אני גם מצפה מכולם להיות מושלמים, כל פיפס מפריע לי. אם אני מספרת למישהו דוגמא מסויימת בה הערתי למישהו- הוא יגיד לי שאני הכי צודקת בטענה.
    אבל זה ניהיה כבר הכל כל הזמן.
    בנוסף, אני מעירה להורים על כל דבר בצורה ביקורתית, שזו בעיה בפני עצמה- לעבור על 'כבד את אביך ואת אמך' .
    אשמח מאוד לכיוון בעניין.

תשובה: הערות פוגעות מצידי
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 04/12/2016 20:21:16

שלום לך,

פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו מתנהגים באופן מסוים מבלי שאנחנו מצליחים להסביר מדוע אנו נוהגים כך, אבל מרגישים שזה פוגע בנו. במקרה זה, אני שומעת מדבריך שאת מוצאת את עצמך בקושי מסוים באינטראקציות עם הסביבה: את נוהגת בביקורתיות, מעירה לאחרים ולעיתים אף פוגעת בהם. כפי שאת אומרת, ייתכן ויש צדק בטענותיך, אך את גם חשה שמשהו בהתנהלות הזו מפריע לך ופוגע ביחסים שלך עם הוריך ועם הסביבה בכלל. במצבים כאלו, כדאי מאוד להבין את המצב יותר לעומק. פעמים רבות אנו מחצינים התנהגות מסוימת באינטראקציות בין אישיות, והיא ביטוי (לעיתים לא מודע) לתחושות שלנו (לדוגמא, כעס או קנאה) ולדפוסי יחסים שהפנמנו לאורך השנים. מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי, בו ניתן לחשוב יחד עם המטפל על הסיבות להתנהגות זו, מה ניתן ללמוד ממנה עליך ועל היחסים שאת יוצרת ומתוך התובנות הללו יכול להתרחש שינוי.

בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות