תפריט נגישות

האנליזה של העצמי

 • פסיכואנליטיקאי, מורה, הוגה וחוקר, היינץ קוהוט נחשב למורד על שקרא תיגר על האורתודוקסיה הפרוידיאנית ועל השליטה הרפואית בפסיכואנליזה בארצות הברית. בספרו רב־ההשפעה, האנליזה של העצמי, כונן קוהוט בתחום הפסיכואנליזה את סטנדרד הטיפול בהפרעות אישיות נרקיסיסטיות עבור דור של אנליטיקאים. ספר קלסי זה, המוכר יותר מכול על הניתוח פורץ הדרך שהוא מציג לסוגיית הנרקיסיזם, הנו חומר קריאה חיוני לחוקרים ולמטפלים, החותרים להבין את האישיות האנושית על שלל גלגוליה הרבים.

  "קוהוט עשה למען הנרקיסיזם מה שהסופר צ'ארלס דיקנס עשה למען העוני במאה ה־19 – הכול ידעו תמיד על קיומם ועל היותם בעיה... אך המקוריות שאינה מוטלת בספק היא איסוף כל זאת בצורה הנושאת בתוכה קריאה לפעולה".
  International Journal of Psychoanalysis

  "הישג חשוב ביותר... לא לעתים קרובים אנו פוגשים ספר המעורר סוג השראה כזה, ואשר מפגין רמת אינטגרציה כה גבוהה של ניסיון קליני ותחכום תאורטי... תרומה יוצאת דופן".
  Psychoanalytic Quarterly

  "[אחד מ]שלושת הספרים שהנם חומר קריאה חובה לפסיכותרפיסט".
  ריצ'רד ד. צ'סיק, אוניברסיטת נורת'ווסטרן והמרכז למחקר פסיכואנליטי. 

על המחבר - היינץ קוהוט

היינץ קוהוט (1981-1913) היה מרצה לפסיכיאטריה באוניברסיטת שיקגו ונשיא האיגוד הפסיכואנליטי האמריקאי. קוהוט הוא מחברם של מאמרים פסיכואנליטיים רבים. עד כה יצאו לאור בעברית ספריו: כיצד מרפאת האנליזה (עם עובד, 2005); פסיכולוגיית העצמי וחקר רוח אדם (תולעת ספרים, 2007); השבתו של העצמי (תולעת ספרים, 2014) ותרגום הביוגרפיה שלו, היינץ קוהוט – התהוותו של פסיכואנליטיקאי מאת צ' ב' סטרוזייר (כרמל 2018).

לרכישת הספר - הוצאת כרמל