חיפוש

ערב עיון לרגל יציאת הספר "איינשטיין ופרויד והמלחמה הבאה"

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

לרגל יציאת הספר "איינשטיין ופרויד והמלחמה הבאה", התקיים ב-07/06/2018 ערב הרצאות מעניין ביוזמת מסלול קליין בתכנית לפסיכותרפיה, בפקולטה ללימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף עם התכנית הרב-תחומית בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב ומרכז קבנר-מינרבה להיסטוריה גרמנית באוניברסיטה העברית בירושלים.

הספר נכתב בעקבות חליפת מכתבים "למה מלחמה" מ- 1932 בין פרויד לאיינשטיין במסגרת יוזמה של המכון הבינלאומי לשיתוף פעולה אינטלקטואלי שהינו בחסות חבר הלאומים. הספר, בעריכת עופר אשכנזי, דוד בר-גל וערן רולניק, כולל תרגום של המכתבים, ופרקים הדנים בהם וברלוונטיות שלהם בימינו אנו. 

את הערב פתחו בברכות ד"ר מירב רוט, עופר אשכנזי וערן רולניק.

המוות היפה - מחשבות פסיכואנליטיות על הדיאלקטיקה של גבורה במלחמה: ד"ר חנה אולמן

ד"ר חנה אולמן היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, ובעבר יו"ר המכון. מורה ומדריכה בביה"ס לפסיכותרפיה של הפקולטה לרפואה עש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב חברת הבורד הבינלאומי ובעבר נשיאת הארגון הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית.

משה, שפינוזה, פרויד: המיתוס של היהודי כמחנך המין האנושי: ד"ר עפרי אילני

ד"ר עפרי אילני שכתב את אחד המאמרים בספר. עפרי הוא היסטוריון, עמית פוסטדוקטורט באקדמיית פולונסקי במכון ון ליר,מחבר הספר החיפוש אחר העם העברי: תנ"ך ונאורות בגרמניה.  הוא ידבר על ׳משה, שפינוזה, פרויד: המיתוס של היהודי כמחנך המין האנושי׳.

להחזיר את השד לבקבוק - האם אפשר להלחם כבני תרבות? עופר שלח

עפר שלח הוא ח"כ, יו"ר סיעת יש עתיד וחבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת

פאנל סיכום

דברי פתיחה

  • ד"ר מירב רוט

  • עופר אשכנזי

  • ערן רולניק