חיפוש

מאמרים חדשים מהספה בבית

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

טיפול אינטנסיבי באוריינטציה פסיכואנליטית בהשראת בולס  | השפעת העולם הווירטואלי על מנטליזציה ומוסר של ילדים | ACT – הגישה שתעזור לכם להיות קשובים, גמישים וחומלים | למצוא מקום לנפש: אבני יסוד בעבודה סוציאלית פסיכודינמית


הזדמנות להתעדכן במאמרים חדשים מהספה בבית

בכל שבוע מתפרסמים בעמוד המאמרים המקצועיים של פורטל בטיפולנט מאמרים וראיונות חדשים, פרי עטם של חוקרים ומטפלים ישראליים מובילים בתחום הפסיכותרפיה. לתחילתו של חודש ינואר, איגדנו עבורכם מאמרים חדשים שהתפרסמו בחודשים האחרונים באתרנו.

במאמרם המצוין "וְהֶחֱזַקְתָּ בּו": טיפול אינטנסיבי באוריינטציה פסיכואנליטית בהשראת בולס, מציגים בפנינו עמית וולק ועפרה טרוים עקרונות יסוד להתערבות פסיכואנליטית אינטנסיבית לטיפול במצבי משבר. תוך תיאור עבודתם הייחודית עם מקרים טיפוליים מורכבים ביותר, מאגדים הכותבים את הטכניקה החדשנית שמציג בולס (2013) בספרו "Catch Them Before They Fall", לפיה ניתן לבצע התאמות של הסטינג האנליטי הקלאסי בכדי לאפשר עבודה עם מטופלים החווים שבר נפשי קיצוני. מאמרם פותח מרחב לחשיבה אודות האפשרות להגמיש את הסטינג לצרכי המטופל, וזאת מבלי לוותר על חשיבה ותהליך פסיכואנליטי מלא.

תזכורת נוספת לפנים הרבות של הסטינג הטיפולי ניתן למצוא בהקדמה שכתב ד"ר רוני אלפנדרי לספר חדש בעריכתו למצוא מקום לנפש: אבני יסוד בעבודה סוציאלית פסיכודינמית, המתפרסם לראשונה בפורטל בטיפולנט באדיבות הוצאת כרמל. 12 המאמרים הייחודים שמונה ספר זה נכתבו כולם על ידי עובדים סוציאליים בכירים בישראל, הדנים בהרחבה בנושאי הליבה של מתודת הטיפול הפסיכודינמי, על גלגוליה השונים. בכך, מיועד הספר למטפלים צעירים ומנוסים כאחד, המבקשים להעמיק באתגרים הטמונים במעשה הטיפולי.

גם עבור התיאוריה הקוגניטיבית-התנהגותית התפתחו לאורך השנים אינטרפרטציות שונות להתערבות טיפולית. אחת מהן היא ה-ACT: הגישה הטיפולית שתעזור לכם ולמטופליכם להיות קשובים, גמישים וחומלים. במאמרם המקיף, סוקרים רן אלמוג, ליאור בירן וליאור גילעד את השינויים שעבר עולם ה-CBT לאורך השנים, ומציגים בהרחבה את מודל ה-ACT, המתבסס על מרכזיותו של הסבל האנושי בתהליכים פסיכולוגיים נורמליים ופתולוגיים. כפי שניתן להיווכח מסקירה זו, חוויה זו מכוונת אותנו לעמדה טיפולית גמישה וקשובה, אך גם ממוקדת מטרה ואפקטיבית ביותר.

את השינויים וההתאמות שעובר העולם הטיפולי בשנים האחרונות, כגון אימוץ ערכים של חמלה וקשיבות, קושרים רבים למאפייניו הכאוטיים של העולם הפוסט-מודרני בו אנו חיים. במרכזו עומד המרחב הווירטואלי, המרכז חלק ניכר מהחוויות היומיומיות שלנו ושל ילדינו. עוד על השפעת העולם הווירטואלי על תהליכי מנטליזציה והתפתחות מוסר אצל ילדים ניתן למצוא במאמרה החדש של ד"ר מיכל חסון רוזנשטיין, העוסק בקשר שבין החשיפה ל"תרבות המסכים" לבין פגיעה בכישורי האמפתיה והתקשורת של ילדים ובני נוער. תוך תיאור מקרים מהקליניקה, משרטטת הכותבת את הקשיים שחווים ילדים רבים בעולם חברתי המתרחש ברובו ברשת, ואת הגילוי המחודש של האחר הממשי בתוך התהליך הטיפולי.


שדרוג "בטיפולנט" מכרטיסי מטפל לאתרים אישיים

החל מ-1 לינואר 2018 הוסרו כל כרטיסי המטפלים שלא שודרגו לאתר אישי.

מטפלים המנהלים אתר אישי בבטיפולנט נהנים מקידום אתרם במנועי החיפוש

של Google ו Facebook.

האתר הינו בתשלום ופתיחתו מותנית בהצגת תעודות מתאימות.

לפרטים נוספים ופתיחת אתר אישי לחצו כאן