תפריט נגישות

תקשורת טיפולית: לדעת מה לומר מתי

  • ספר מעשי וייחודי זה בוחן מה בדיוק יכול המטפל לומר ברגעי מפתח כדי לקדם את היעילות הטיפולית ואת תהליך ההחלמה והשינוי. הספר מאייר באמצעות דוגמאות קליניות את הסיבות לכך שתקשורות אחדות יעילות במיוחד, בעוד אחרות, המטפלות באותם תכנים בדיוק, עשויות להיות נוגדות טיפול. התיאוריה האינטגרטיבית רבת העוצמה של וכטל מספקת גם תובנות חדשות על האופן בו הפרעה פסיכולוגית מתפתחת, כיצד היא מתוחזקת, וכיצד פסיכותרפיה תורמת לשינוי.

    "וכטל, אשר פירסומיו מובילים בגישות העכשוויות לפסיכותרפיה, עוסק במיומנות במשימה הקלינית העדינה של ההצגה המילולית של המציאות למטופל.

    וכטל מאבחן בדייקנות, שבאומרם את מה שלא נאמר, צועדים המטפלים לעיתים קרובות על הקו הדק שבין הבהרה להאשמה. הספר, העשיר בדוגמאות קליניות, מספק למטפלים עקרונות מנחים רבי ערך שיכולים לקדם את יעילותם הטיפולית".

    ד"ר מרוין ר. גולדפריד, State University of New York. 

על המחבר - פול ל. וכטל

ד"ר פול ל. וכטל הינו פרופסור בתכנית הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית ב-City College and the Graduate Center of the City University of New York. בוגר תואר דוקטור בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת ייל ובוגר תכנית הפוסט דוקטורט בפסיכואנליזה ופסיכותרפיה באוניברסיטת ניו-יורק בה הוא משמש גם כחבר סגל. ד"ר וכטל הרצה והעביר סדנאות ברחבי העולם בפסיכותרפיה, תיאורית האישיות ויישום התיאוריה הפסיכולוגית והמחקר על הנושאים החברתיים החשובים של זמננו.

לרכישת הספר - הוצאת אח