תפריט נגישות

עוצמת הדרך

  • מחלה גופנית והשלכותיה הנה "מסע משפחתי". הטיפול בחולה עוסק באתגרי חיים מורכבים במיוחד, שכן ההתמודדות הפיזית הרגשית והמשפחתית הנה רבת-פנים ומצריכה שינויים בכל תחומי החיים. הספר עוסק במודלים טיפוליים, הפורשֹים מגוון רחב של שיטות התערבות, כלים ומיומנויות לטיפול במשפחות המתמודדות עם החיים בצל מחלה ומוגבלות. ספר זה הוא מהדורה מורחבת של הספר סלילת דרך משנת 2001.

על המחברים – רנה פיגין, מרגלית דרורי, שאול נבון

ד"ר רנה פיגין חברת סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית על שם בוב שאפל באוניברסיטת תל אביב ומומחית לעבודה סוציאלית בתחום הבריאות והשיקום. כיום מרצה בקורסים לאנשי מקצוע בתחומים אלה ובפיתוח מודלים להתערבות בעת מחלה גופנית ומוגבלות – ברמת הפרט והמשפחה. פרסמה מאמרים בנושאים אלה.

מרגלית דרורי M.S.W עובדת סוציאלית בכירה בתחום הבריאות עם ניסיון של שנים רבות בניהול, בטיפול, בהדרכה ובהוראה. בעבר ניהלה את השירות הסוציאלי במרכז הרפואי ע"ש סורסקי. לימדה בחוג לסיעוד של אוניברסיטה תל אביב. במשך עבודתה פיתחה מודלים להתערבות לטווח קצר וארוך עם חולים ובני משפחה. כיום מרצה ומדריכה בקורסים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות.

ד"ר שאול נבון פסיכולוג רפואי ושיקומי, מומחה-מדריך. מורשה להיפנוט ולמחקר מדעי בהיפנוזה. מטפל משפחתי, מומחה-מדריך. בעבר ניהל את השירות לפסיכולוגיה שיקומית בבית החולים איכילוב שבתל אביב. מטפל בחולים ובמשפחותיהם. פירסם מאמרים בתחומים אלו.

לרכישת הספר - הוצאת טפר