תפריט נגישות

הפחד מהנשי

  • "המשימה שבפניה עומדת האישה בתרבותנו הינה לפתח את הגבריות ואת ההיבטים הפטריארכליים של הנפש ללא ויתור על מהותה הנשית, ומשימה זו קשה במיוחד הודות לטבעה…".

    בספר הפחד מהנשי ארבעה חיבורים מאת הפסיכולוג האנליטי ד"ר אריך נוימן המתורגמים לראשונה לעברית: השלבים הפסיכולוגיים של התפתחות האישה, הירח והתודעה המטריארכלית, על "חליל הקסם" של מוצרט והפחד מהנשי, החיבור שנתן לספר את שמו. נוימן מתאר בחיבוריו את התפתחות הנפש הנשית, השונה מאוד מדרכו ההרואית של הגבר. לתפיסתו, בעוד שהתודעה הפטריארכלית מסתמכת על היגיון והפשטה ומושבה בראש, מרכז התודעה המטריארכלית הינו הלב. עם זאת, התפתחותם של גברים, כמו גם של נשים, מושתתת על גורם יסודי בנפשם שנוימן מכנה "הפחד מהנשי". פחד זה בא לידי ביטוי בעיקר במעבר הכרחי של הנפש משלב התפתחותי אחד לשלב הבא; בכל מעבר לשלב חדש יש תמיד צורך להתמודד עם התנגדות עוינת האופיינית לשלב שיש להתגבר עליו, התנגדות הנקבעת על ידי האינרציה של הנפש. הבנת הנשי היא הכרחית לא רק כדי להבין את הפרט היחיד, אלא גם כדי לרפא את החברה.

על המחבר - אריך נוימן

אריך נוימן (1905-1960) היה פסיכולוג וסופר, אחד מתלמידיו המובהקים של קרל גוסטב יונג. עלה לישראל מגרמניה בשנת 1935 וייסד את המכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית.

לרכישת הספר - הוצאת אדרא