תפריט נגישות

מחול התודעה והנפש

  • ״בפנינו ספר שהוא אתגר לחשיבה. אם תרשו לעצמם לנוע ולרקוד עם התודעה והנפש שלכם דף אחד דף, תוכלו לגלות עוד נדבכים על עצמכם, לחברם לקיימים ולצמוח לחווי פנימית יותר שלמה ואינטגרטיבית״.

    ד״ר פסקין היא מומחית לפסיכיאטריה כללית ובנוסף מומחית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. היא מנהלת חטיבת ילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש ״גהה״ המסונף לאוניברסיטת תל אביב ויושבת ראש ועדת בחינות שלב ב׳ בפסיכיאטריה של הילד מטעם המועצה המדעית.

    בתקופת הקורונה עברנו ואנו עדיין עוברים שינויים רבים. מאז פרוץ המגפה אין תחום בחיינו שלא עבר טלטלה ועולה בנו הצורה למצוא מחדש את האיזון הפנימי, הבין-אישי והחברתי. הספר שלפניכם מיועד לכל מי שמעוניין להוציא את המיטב מעצמו, לעבור שלב נוסף של התפתחות בחיים, להקשיב לתוכנה הייחודי של הנפש ולממשה. בספר תוכלו לקרוא כיצד ניתן לעשות את זה, איך עובד מוחנו, מדוע אנו נתקעים בתבניות חשיבה המשפיעות על חיינו ומהי הדרך לשנותן: בתוכנו, בזוגיות, בהורות, בקריירה וגם בתהליכים לאומיים, חברתיים ופוליטיים. בספר ניתן דגש למקום היסוד הנפשי והתפתחותו כמו גם לתהליכי קבלת החלטות בקרב.

    בספר מוצגים סיפוריים אישיים מרתקים הממחישים את תהליכי ההתפתחות שלנו, את הקשיים שאנו עוברים וגם את ההתגברות עליהם, והוא משמש מודל למציאת הדרכים לממש את עצמנו ולפתור את מצוקות חיים שאנו נתקלים בהן. 

על המחברת - נטע ענבר-סבן

נטע ענבר-סבן היא פסיכולוגית קלינית למעלה מ-35 שנים ומטפלת משפחתית וזוגית, מחברת הספר ״פסיפס אנושי - מבט פסיכולוגי על הכוונים המרכיבים את עם ישראל״ (צמרת הוצאה לאור). שיטות הטיפול שלה נסמכות על תיאוריות פסיכואנלטיות ובראשן התיאוריות של פרויד ושל יונג, על תיאוריות משפחתיות וחברתיות, כמו גם על טכניקות קוגנטיביות-התנהגותיות. 

לרכישת הספר - הוצאת גלילי