תפריט נגישות

הגרעין שיודע

  • "הגרעין שיודע" הוא ספר עיוני העוסק בטיפול בערך עצמי על פי הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית ומתמקד במודל זה"ב שפותח על ידי ד"ר נעמי אפל.

    הספר מציע מודל טיפולי לשינוי התפיסה השלילית של ה"עצמי" דרך התבוננות חדשה על הגרעין שיודע וחיבור מחודש אליו. מטרתו להוסיף ידע, המשגות וכלים המתבססים על מחקרים עדכניים בתחום, על עבודה קלינית רבת שנים ועל פרסומים קודמים של המחברת. הספר כולל תיאורי מקרה ופרוטוקולים לטיפול בערך עצמי ברמה הפרטנית, ההורית, הזוגית והקבוצתית.

    הספר מציע להתבונן בערך העצמי דרך פריזמה חדשה ששופכת אור על שאלות מהותיות שיש לכל אדם לגבי עצמו ולגבי זהותו: מי אני באמת, מהו הערך שלי ביחס לעצמי וביחס לסביבתי, ומהי ההשפעה שתיתכן לתפיסות אלה על ההתנהגות, על הקשרים החברתיים, על ההישגים ועל הבריאות הפיסית והנפשית. ערך עצמי הוא משתנה רב חשיבות במחקר הפסיכולוגי, והינו בעל תפקיד מכריע ברווחה הנפשית ובאיכות החיים של האדם.

    "שאלת הערך העצמי עוברת כחוט השני בפסיכופתולוגיות שונות. על כן חשוב כל כך שמטפלים יכירו אותה לעומק כדי שיוכלו לסייע לשיפור תחושת הערך העצמי ולחוסן הנפשי של המטופלים". מחברת הספר ד"ר נעמי אפל

על המחברת - ד״ר נעמי אפל 

ד״ר נעמי אפל היא פסיכותרפיסטית בעלת תואר דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב. אפל מומחית ומדריכה מוסמכת בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) והיא מנהלת את 'מכון שיטות - שירות טיפולי התנהגותי קוגניטיבי'. 

לרכישת הספר - הוצאת שיטות