תפריט נגישות

גוף ללא מנוח

  • פגיעות מיניות מגולמות בגוף ובנפש, והטיפול בטראומה המינית מפגיש עם זיכרונות גוף שאין להם כל רישום במיינד.

    בטיפול בתנועה, הזמנה לתנועה מאפשרת למטופל לנוע את סיפורי הנפש ולמטפל לחשוב על הצורך של המטופל, על התנועה ועל סימליותה. זו פסיכותרפיה אשר מעודדת את המטופל לספר את עצמו באמצעות הגוף, בד בבד עם המילים המצטרפות לכך.

    גוף ונפש אשר תומכים זה בגילויו של האחר. 

    בספר, עשרה פרקים אשר נכתבו בידי מטפלות בתנועה מובילות בתחום, חושפים את הקורא לגישות שונות ולדרכי עבודה מגֻוונות בטיפול בתנועה. הפרקים מעמיקים במרכיבים המרפאים בטיפול ומציגים תיאורי מקרה המדגימים דרכי אבחון והתערבות בילדות, בהתבגרות ובבגרות.

    הספר דן במורכבות הטיפול בדיסוציאציה, טראומה מורכבת, העברה בין דורית, קיפאון וחוסר שקט תנועתי, שילוב של טראומה מינית והפרעות אכילה, טיפול ממוקד ועוד. הפרקים משלבים בין הבנות דינמיות לידע גוף-נפש, טכניקות מתחום ה-Somatic Experience והאנליזה הביואנרגטית. 

הספר מיועד למטפלים באמנויות, פסיכולוגים, עו"ס, פסיכיאטרים ואנשי חינוך, ולכל מי שמעוניין בהעמקה בשילוב של הגוף בטיפול בנפש.

על המחברת - ד"ר עינת שופר אנגלהרד

ד"ר עינת שופר אנגלהרד, היא פסיכותרפיסטית ומטפלת בתנועה. מרצה בכירה וראש התואר השני בטיפול בתנועה באוניברסיטת חיפה ומרצה במכללת סמינר הקיבוצים. מחקריה בתחום הטיפול בתנועה התפרסמו בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם.

כתובת אימייל לרכישה