חיפוש

פסיכואנליזה של הילד והמתבגר

 • שלושה־עשר ראיונות וחמישה ממוארים מכניסים את הקורא לעולם משולש: לדרך התהוותה של הפסיכואנליזה של הילד והמתבגר בארץ, ובכלל זה למגוון של רעיונות, תפיסות ויוזמות חלוציות שכוננו אותה ושל מוסדות שהוקמו בה; להיכרות עם עולם הנפש מגיל הינקות אל עבר הילדוּת וההתבגרות, ועם השלכותיו על המבנה הנפשי הבוגר, הממשיך להיות מזוהה עם הילד שבו ועם הילד שלו; ולמחשבות על־אודות תהליכים חברתיים.

  חדר הטיפול הפסיכואנליטי שוקק אינטימיות ינקותית. הספר מביא לביטוי את המחשבות העמוקות המתקיימות בחברה הפסיכואנליטית בישראל, את העשייה המגוונת ואת רוחב היריעה, והוא גם מחווה אוהבת ליצירה החלוצית.

  ראיונות עם: עם ד״ר חזי (יחזקאל) כהן ז״ל, ג׳ראר פולבר, ד״ר אביגיל גולומב ז״ל, פרופ׳ שמואל ארליך, פרופ׳ יולנדה גמפל, ד״ר נטע גוטמן אבנר, יהושע (שוקי) דורבן, רענן קולקה, ד״ר ויויאן שטרית־וטין, דורה פלדפוגל, בתשבע אדלר, נעמי ענר, ד״ר שלומית כהן.
  המראיינים: יהושע (שוקי) דורבן, אהוד (אודי) וולפה, רות וינברג, אורה זילברשטיין, מיכאל סידי־לוי, מרגנית עופר, אליאורה קולקה־סורוקה וטל שריר וולפה.

  הממוארים: על־אודות פרופ׳ שמואל נגלר, ד״ר רנה בר־לב אליאלי, ד״ר ברכה גאוני, ד״ר רוני סולן.
  כותבי הממוארים: חגית אהרוני, פרופ׳ עמנואל ברמן, שני להבי אליאלי, עדנה מור, ד״ר ערן רולניק. 

הספר מופיע במהדורה חגיגית בכריכה קשה, בתמיכתה ובמימונה של החברה הפסיכואנליטית בישראל.

על העורכת – טל שריר וולפה

טל שריר וולפה היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית של מבוגרים וילדים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. שריר וולפה מלמדת בתוכנית התלת-שנתית לחשיבה התפתחותית פסיכואנליטית על עבודה עם ילדים ונוער, בתוכנית ״המעשה הטיפולי״ מטעם מרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית בישראל ומדריכה במסלול קליין ללימודים מתקדמים של התוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב. 

לרכישת הספר - הוצאת תולעת ספרים