חיפוש

התכנים שהכי אהבתם ב-2018

צוות בטיפולנט

כתב עת מקצועי לפסיכותרפיה
גיליון 1/19

מחשבות על נפרדות, סימביוזה ומה שבניהן | פצע המטופל שבתוך נפשי הוא: אתגריו של המטפל הפצוע | על היעדר היכולת לשחק | פרקים מהספר "הסמכות החדשה" מאת פרופ' חיים עומר

התכנים שאהבתם ב-2018

התכנים שהכי אהבתם ב-2018 -גיליון חגיגי לרגל סיום השנה האזרחית 

אז מה היה לנו כאן במהלך השנה החולפת? מאות מאמרים מקוריים, צילומי הרצאות וימי עיון, ראיונות עם אנשי מקצוע מובילים, ספרים חדשים, ניוזלטרים שבועיים ועוד ועוד. בפתח השנה האזרחית החדשה, אנחנו רוצים להודות לכם – הכותבים והקוראים היקרים שלנו, על האפשרות להמשיך ולהיות הבית המקצועי שלכם. בגיליון חגיגי זה, אנו מביאים בפניכם את התכנים שאתם הכי אהבתם בשנת 2018.

הניוזלטר האהוב ביותר היה "היכולת להיות לבד (וביחד): מחשבות על נפרדות, סימביוזה ומה שבניהן", ולא בכדי; האפשרות להיות בקשר היא אחד מנושאי העיסוק המרכזיים של הטיפול הפסיכואנליטי. אנחנו מזמינים אתכם לחזור ולעיין בנושאים אלמותיים אלה – אינטימיות ובדידות, תלות ועצמאות, והמתח הנצחי שבין האני והאחר.

המאמר המקורי הנקרא ביותר היה "פצע המטופל שבתוך נפשי הוא: אתגריו של המטפל הפצוע” מאת הפסיכותרפיסטית שירלי כהן, אשר מחייב אותנו לזכור כי בחד הטיפולים אין עבר אחד, כי אם שניים. ברגישות ובאומץ, בוחנת כהן במאמרה את האפשרות לטפל באחר הפצוע מבלי להסתיר את הצלקות הפרטיות שלנו, אשר מייצרת ברית, נקודת מפגש, בה טמונה ההזדמנות לריפוי וגדילה.

זאת ועוד, במהלך השנה החולפת הרחבנו משמעותית את פרויקט הצילום והתיעוד של כנסים וימי עיון מרכזיים, אשר מטרתו לייצר עבורכם מצע מיטיבי להתפתחות מקצועית, המבוססת על ידע, ניסיון ולמידה בלתי פוסקת. יום העיון המצולם הנצפה ביותר לשנה זו היה זה של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית "על היעדר היכולת לשחק", אשר עסק בהיעדרו המתעתע של המרחב המשחקי בחדר הטיפולים. ההנאה מובטחת!

נסיים בספר הנקרא ביותר מתוך הספרייה המקוונת של פורטל בטיפולנט, אשר ממשיך לשמור על המקום הראשון עוד משנה שעברה, הלא הוא ספרו של פרופ' חיים עומר "הסמכות החדשה". אנחנו, כמובן, לא מופתעים מהרלוונטיות ומהפופולריות הנצחית של ספר זה, המהווה אבן יסוד של ממש בתחום הטיפול בהורים וילדים.

בברכת שנה אזרחית חדשה מוצלחת ומלאת עשייה!