חיפוש

זיכרונות מוקדמים בטיפול זוגי: פרק מהספר כוחם של זיכרונות ילדות

פורסם על ידי ד"ר דפנה פקר

הפרק זיכרונות מוקדמים בטיפול זוגי - פרק ט' מתוך הספר כוחם של זיכרונות ילדות: אוצר טיפולי וחווייתי תיאוריה ויישום מאת ד"ר דפנה פקר, מובא כאן באדיבות המחברת.

על הספר - כוחם של זיכרונות ילדות: אוצר טיפולי וחווייתי תיאוריה ויישום

ניתוח זיכרונות ילדות הוא כלי שמעשיר כל ארגז כלים טיפולי. זוהי טכניקה עוצמתית ביותר שהיא אבן יסוד ולב לבה של הפסיכותרפיה האדלריאנית. זיכרונות ילדות הם משמעותיים ומהווים פתח לאישיותו וסגנון חייו של האדם, ואף לזמינות משאביו הרגשיים. כוחם של זיכרונות הילדות טמון בחיבור שהם יוצרים בין האדם ובין נכסיו הרגשיים: משאבי כוח פנימיים, כישורים, מקורות עוצמה, העצמה, השראה וריפוי.

הספר פותח בפני קוראיו את העולמות הרגשיים והנפשיים העשירים שאוצרים בתוכם זיכרונות ילדות מוקדמים. בין היתר נוגע הספר בנושאים כמו: מהם זיכרונות מוקדמים ומהו סגנון חיים על פי אלפרד אדלר. בנוסף מכיל הספר מידע רב שניתן להשיג בעזרת שימוש בזיכרונות מוקדמים: אבחון פירוש וניתוח; זיהוי מודלים של זוגיות, הורות ומשפחה; בדיקת תחושת ערך ושייכות; יחסים עם סוגים שונים של סמכות; התנהגות בזמן משבר, לחץ והסתגלות; כישורים חברתיים; ייעוד מקצועי ואישי; עמדות ודפוסי התנהגות; מסרים בין דוריים וכן האלה.

לבסוף מציע הספר דרכים לעבודה טיפולית באמצעות זיכרונות ילדות: עבודה פרטנית; עבודה עם קבוצה; טיפול זוגי ומשפחתי.

התובנות בספר זה יתרמו לכל מומחה בתחומי מדעי התנהגות השונים, החל במקצועות ההנחיה וההדרכה, דרך ייעוץ וטיפול אישי, קבוצתי, זוגי, משפחתי, ייעוץ ארגוני, הכוונה וייעוד מקצועי, רפואת הגוף והנפש, רווחה וקהילה ועוד.

להעמקה אודות זיכרונות ילדות בטיפול וכיצד הם יכולים לשמש אותנו לחצו כאן

לקריאת פרק ט': זיכרונות מוקדמים בטיפול זוגי לחצו כאן

למידע נוסף על הספר ולרכישה:

www.family-care.co.il/כוחם-של-זכרונות-ילדות.html