תפריט נגישות

שניים נכנסים לחדר הטיפול: סיפורי מטפלים

  • הספר שניים נכנסים לחדר הטיפול… חושף את הצד הפחות מדובר ביחסי מטפל-מטופל – עולמם של המטפלים עצמם. הסיפורים המובאים בספר זה מעידים על הרגישות הגבוהה של הכותבים לדקויות השונות שעולות מהמפגש הטיפולי.

    המטפלים-כותבים חושפים באומץ רב את נקודת מבטם: אירועים מהביוגרפיה האישית שלהם, התלבטויות, חרטות, קשת של רגשות, לצד הצלחות שנחלו לאורך הדרך. כמו כן הם משתפים בטלטלה שכרוכה לא פעם במפגש עם המטופלים, טלטלה שנובעת מהבלתי-צפוי ומהפתעות שמזמן המפגש הטיפולי.

    טבעי הדבר להתחבר לעולם הרגשות של המטפלים-כותבים, כפי שעולה מתוך הסיפורים השונים, מכיוון שהוא משקף את הרגשות הבסיסיים האוניברסליים המשותפים לכל בני האדם באשר הם; שהרי כולנו לעיתים נעלבים, כועסים, מקנאים, שמחים או מסופקים. רגשות הם לב-ליבם של הסיפורים שנבחרו לספר זה, והם אלו שמחברים בין עולם הכותבים לעולם הקוראים.

האתגר שלקחו על עצמם המחברים – שלושה אנשי טיפול מעולמות הרפואה, הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה – מזמן הצצה אינטימית למורכבות התהליך הטיפולי. המטפל נדרש למשאבי זמן, סקרנות, מודעות ופתיחות רגשית לעולמות המגוונים של החברה המשתנה, ובהקשר זה הספר עשוי לעניין גם את הקהל הרחב שאינו מגיע מתחום הטיפול.

על המחברים - אנדרה מטלון, יובל שורר וסטנלי רבין

אנדרה מטלון הוא מומחה ברפואת המשפחה ופסיכותרפיסט; ניהל את המחלקה לרפואת המשפחה של מחוז דן-פ"ת ומחוז ת"א-יפו של הכללית. כיום עובד כרופא משפחה בקיבוץ, כרופא עצמאי בפ"ת וכמנהל מרפאה לרפואת גוף-נפש בכללית. 

יובל שורר הוא פסיכיאטר בכיר ומטפל משפחתי מוסמך ומנחה קבוצות; עובד במחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי סורוקה בבאר-שבע.  

סטנלי רבין הוא פסיכולוג קליני ורפואי ומדריך בפסיכותרפיה. עבד כמרצה בכיר בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון ובמחלקה הפסיכיאטרית של המרכז הרפואי סורוקה בבאר-שבע, בחייל הרפואה בצה"ל ובחוג לרפואת המשפחה באוניברסיטת ת"א.

לרכישת הספר - הוצאת רסלינג