תפריט נגישות

חיים בשפה, חיים בתשוקה

  • חיים בשפה, חיים בתשוקה עוסק בעיקר בחיים מנקודת המבט של הפסיכואנליזה הלקאניאנית. הוא מתבונן על היבטים שונים של החיים – ילדות ויחסי הורים וילדים, אהבה רומנטית, מיניות ומוות, ועל צורות הסבל האנושי – נוירוזות, דיכאון וחרדה ועוד.

    הוא מנסה לומר משהו על האופן שבו כדאי לחיות, תוך שהוא מאיר את מה שמצוי מתחת לסבל. הוא בהחלט מציע את האפשרות לסבול פחות ולטפח את התשוקה לחיים. הפסיכואנליזה בכלל, והלקאניאנית בפרט, רואה את האדם כהוויה בוחרת, כמי שיכול למצות את יכולותיו ולממש את תשוקתו.

    לפיכך הספר דן באתיקה של החיים הנבחרת על ידי כל סובייקט, בשאלות הקשורות בבחירה ובהתחמקות מפניה. איזה אדם את או אתה רוצים להיות? איזו תשוקה תוביל את חייכם? כיצד תתמודדו עם פרידות, קשרים, אכזבות ואהבות? כל השאלות האלה עולות בספר, ויחד איתן אפשרויות של תשובה. .

על המחברים - אסתר פלד ויהודה ישראלי

ד"ר אסתר פלד היא פסיכולוגית וסופרת, זוכת פרס ספיר לשנת 2017. בין ספריה: "פסיכואנליזה ובודהיזם: על היכולת האנושית לדעת" (רסלינג 2005); "להרבות טוב בעולם: בודהיזם, מדיטציה פסיכותרפיה" (רסלינג 2007); "לאורה הצח של המציאות" (בבל 2012); "פתח גדול מלמטה" (בבל 2017).

ד"ר יהודה ישראלי הוא פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי וסופר, זוכה פרס גפן לשנת 2011. בין ספריו: "הפילוסופיה והפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן", בשיתוף עם דניאל אפרתי (האוניברסיטה המשודרת / מודן 2007); "מסופוטמיה – שתיקת הכוכבים", בשיתוף עם דור רווה  (עם עובד 2010); "מלאכת הטיפול הלאקאניאני" (רסלינג 2014);  Lacanian Treatment, Psychoanalysis for Clinicians (2018 Routledge).

לרכישת הספר - רסלינג