תפריט נגישות

חרדת בחינות: פרוטוקול טיפול התנהגותי-קוגניטיבי על פי מודל זה"ב

  • חרדת בחינות אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים היא תופעה רחבת היקף בעולם המערבי. יעילותו של הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי הוכחה במחקרים רבים כמסייעת בהפחתה של חרדת בחינות בקרב נבחנים בני גילים שונים. עם זאת, הספרות המקצועית אינה עוסקת דיה בפרקטיקה הטיפולית בנושא ובדרכי ההתמודדות עם הקשיים העולים בטיפול.

    הספר הנוכחי מציע תפיסה טיפולית ייחודית וכלי התערבות יצירתיים ומעשיים פרי פיתוחה של ד"ר נעמי אפל, אשר מקדמים את יעילות הטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי בחרדת בחינות אצל מבוגרים וילדים. הספר מאפשר למטפלים להבין צעד אחר צעד את מהלך הטיפול הנרקם בין המטפל למטופליו והרציונל לשימוש בטכניקות מגוונות מהגל הראשון, השני והשלישי ב-CBT בעבודה עם מטופלים שונים בעלי צרכים שונים. 

    מה מכיל הדיסק און-קי? בדיסק און קי המצורף נכללים 3 קבצים: מצגת יום העיון בקובץ PDF, סרט חרדת בחינות, סרט "חרדת בחינות עם כתוביות קשיחות".

המלצות שימוש: הסרט "חרדת בחינות", מומלץ לצפייה באמצעות נגן VLC ודרך המחשב האישי ע"י ניגון קובץ הוידאו כך ניתן לראות חלוקה לפרקים וניתן להוסיף או להסיר כתוביות במידת הצורך. הסרט "חרדת בחינות עם כתוביות קשיחות", מיועד לצפייה בטלוויזיות חכמות או נגנים ללא תמיכה בכתוביות. שמירה על זכויות יוצרים: כל הזכויות שמורות לשיטות-הוצאת ספרים.

אין להעתיק, לצלם, לשכפל, להעביר את המצגת או הסרט של יום העיון או חלקים מהם, וכן לעשות בהם כל שימוש אחר בלי לקבל אישור בכתב מאת ההוצאה לאור.

על המחברת - ד״ר נעמי אפל

ד״ר נעמי אפל היא עובדת סוציאלית מומחית ומדריכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מנהלת ״מכון שיטות״ ומנהלת המגמה לטיפול הורי, זוגי ומשפחתי בתוכנית הישראלית להכשרת מטפלים בגישה ההתנהגותית קוגניטיבית בתל השומר.

לרכישת הספר - הוצאת שיטות