תפריט נגישות

יצירת שינוי במשותף

  • יצירת שינוי במשותף הוא ספר שנכתב במיוחד עבור מטפלים. הוא מנחה, שלב אחר שלב, כיצד לעזור למטופלים ה"תקועים" בטיפול, שמתנגדים לתהליך הטיפולי, לוותר על התנגדותם. הוא מלמד כיצד לעזור למטופלים להשתחרר מרצונם החופשי מדפוסי התנהגות הגורמים להם נזק, ובמקום זאת לייצר בין המטפל למטופל מערכת יחסים משותפת החותרת אל עבר שינוי.

    יצירת שינוי במשותף כולל וינייטות קליניות המציגות מאות מקרים טיפוליים שונים מתוך מפגשים שהתקיימו במציאות. ספר זה מתווך למטפלים את המניע לסבלם של המטופלים, ומדריך כיצד להתערב בהתאם ובאופן יעיל. הספר מתאר שלבים ברורים והדרגתיים לאבחון צרכי המטופלים ודרכי התערבויות במטרה לפתח מערכת יחסים יעילה לשינוי.

    יצירת שינוי במשותף מציג תיאוריה אינטגרטיבית המשלבת בין תיאוריות ביהביוריסטיות, קוגניטיביות, ממוקדות רגש, פסיכואנליזה ומיינדפולנס. טיפול מבוסס מחקר זה יעיל לטיפול במגוון רחב של מטופלים.

על המחבר - ג׳ון פרדיקסון

ג'ון פרדריקסון הוא יו"ר משותף של תוכנית ההכשרה לפסיכותרפיה דינמית אינטנסיבית קצרת מועד (ISTDP) בבית הספר לפסיכיאטריה בוושינגטון. כמו כן, הוא מכהן גם כיו"ר של תוכנית ההכשרה של אגודת ISTDP הנורווגית והפקולטה לתוכנית הכשרת ISTDP של האגודה האיטלקית EDT והמעבדה Psykoeducaji בוורשה.

ג׳ון פרדריקסון פרסם עשרות מאמרים ושני ספרים. ספרו יצירת שינוי במשותף זכה בפרס המקום הראשון לספר הטיפול הטוב ביותר, שהוענק לו על ידי איגוד הפסיכיאטריה הבריטי.

לרכישת הספר - הוצאת פרדס