חיפוש

סלינו על כתפינו: פעמים ראשונות של אתר בטיפולנט

צוות בטיפולנט

כתע עת מקצועי לפסיכותרפיה - גיליון 26/20

פרויקט רפסודה – קמפוס וריטואלי לתקופת המשבר | מאגר מאמרים למטפלים מתקופת הקורונה | בלוגנט – מחשבות של מטפלים | כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על פסיכולוגיה בשירות הציבורי ותהליך ההתמחות בפסיכולוגיה

חג הביכורים הוא הזדמנות לבטא הוקרת תודה עמוקה על היבול החדש, הצמיחה וההתחדשות. ברוח החג, החלטנו גם אנחנו לשתף בסל הביכורים שלנו, עם מיטב הפרויקטים החדשים שעבדנו עליהם בתקופה האחרונה ושהיוו עבורנו "פעמים ראשונות". אנו מאחלים לכם חג שבועות שמח ומבטיחים להמשיך ללמוד ולצמוח ביחד אתכם באתר בטיפולנט.

נפתח עם פרויקט רפסודה - הקמפוס הוירטואלי לימי המשבר אשר היווה פרויקט דגל עבורנו בתקופת הקורונה. הרפסודה המשותפת שבנינו באתר בטיפולנט ביחד עם מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, אשר הובלה בגאון על ידי ד"ר ענר גוברין וד"ר שרון זיו ביימן, היוותה עבור מטפלים רבים פיסת קרקע יציבה לעמוד עליה בתקופה לא פשוטה. מיטב המטפלים בארץ ובעולם נרתמו למשימה וכך זכינו לספק לכם הרצאות איכותיות ומרתקות המאפשרות לחשוב על אתגרי התקופה.

במקביל לעבודה על פרויקט רפסודה, החלטנו בימי הקורונה לשנס מותניים ולפנות למטפלים מובילים בארץ בבקשה לכתיבה מקצועית. מדי שבוע מחדש ניסינו מה הם האתגרים המרכזיים עמם מטפלים ומטפלות נאלצים להתמודד בתקופת ההסגר ושלחנו בקשות בנושאים אלו בתקווה לשיתופי פעולה. שמחנו מאוד לגלות כי מטפלים רבים נענו לקריאתנו ובתקופה של כמה שבועות קצרים יצרנו מאגר עצום של עשרות מאמרים מקצועיים לתקופת הקורונה.

נמשיך עם פרויקט חדש שחלמנו עליו במשך זמן רב ושהצלחנו לשמחתנו להניע לאחרונה בשיתוף פעולה עם סיגל נוסבוים פלינט – מדובר כמובן על בלוגנט, אזור המיועד לבלוגים של מטפלים ומטפלות. למעשה, סיגל פתחה עבורנו את הצוהר והשיקה אצלנו את בלוג המטפלים הראשון ששמו הנפשות הפועלות ואשר עוסק בחיבור בין תיאטרון, טיפול ואכילה. אנחנו מודים לסיגל על כתיבתה הנוגעת ומזמינים מטפלים נוספים המעוניינים לכתוב בלוג לפנות אלינו דרך האתר.

נסיים עם פרויקט שהוא בעצם טרנספורמציה או מתיחת פנים לפרויקט ותיק ביותר – סקירות ימי עיון. בפועל, כבר שנים שאנחנו שולחים את הסוקרות המצוינות שלנו להאזין לימי עיון מקצועיים ולכתוב עבור הקהל סקירה. עם זאת, יום העיון "פני הפסיכולוגיה הציבורית – אז והיום" שנערך ביוזמתם של חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר, הסתדרות הפסיכולוגים בישראל והתנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית בשיתוף גבי פרץ, הפסיכולוג הארצי, עודד אותנו לשנות כיוון. חשנו כי יום העיון נותן מענה מיוחד ומקיף לקהל הצמא לידע ולכן ביקשנו מדנה וישינסקי שלנו לייצר בעקבותיו סיקור עם כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על הפסיכולוגיה בשירות הציבורי ועל תהליך ההתמחות בפסיכולוגיה – והתוצאה פשוט מהממת!