תפריט נגישות

דיבס: הילד המחפש את זהותו

  • זהו סיפור צמיחתה של אישיות בריאה וחזקה בילד מופרע ביותר. בראשית הסיפור כבר ביקר דיבס כשנתיים בבית הספר, בתחילה לא דיבר כלל.

    פעמים ישב כל שעות-הבוקר אילם וללא-תנועה, או שהיה זוחל על רצפת-הכיתה, מתעלם מן הילדים והמורה. פעמים היה נתקף התפרצויות-זעם קשות. המורים, הפסיכולוג ורופא-הילדים של בית הספר היו תוהים: האם היה מפגר בשכלו? האם סבל ממחלת נפש קשה? האם מוחו נפגע בלידה? על-כך לא היתה תשובה.

    ספר זה הוא דו"ח על דבר, שהמחברת מכנה אותו "החיפוש אחר האני" אצל יצור אנושי קטן, חולה עד לעורר-רחמים. ובסופו – כתוצאה מן העזרה הקלינית הנכונה והמקצועית לעילא של ד"ר אקסליין, הוא מתגלה כאישיות מבריקה ומוכשרת - מנהיג אמיתי.

    "דיבס" הוא ספר מרתק ומעניין עבור כל קורא. ההורים, המתעניינים בהתפתחות הנפשית של ילדיהם, יקראו בו בהנאה ויפיקו ממנו תועלת רבה. גם לאנשי המקצוע, החוקרים את גיל-הילדות ואת חיי הנפש הנורמליים והבלתי-נורמליים של הילד, יהיה הספר לעזר רב.

על המחברת - וירג'יניה אקסליין

פסיכולוגית ידועה בעולם הפסיכולוגיה בשל תרומותיה לתיאוריה ולמעשה של ריפוי-ילדים במשחק. ספרה "ריפוי במשחק: כוחות – מניע פנימיים של הילדות", זכה לשבחים רבים ולתפוצה גדולה. 

לרכישת הספר - הוצאת הקיבוץ המאוחד