תפריט נגישות

נפש המיתוס במעגל החיים: מאמרים במבט יונגיאני

  • ספורי המיתולוגיה הם הפסיכולוגיה הקדומה של אבות אבותינו, שלא ידעו שעל הנפש הם מדברים, וחשבו שהם מתארים להנאתם עלילות וספורים שהיו אי פעם. לספרי הזה בחרתי מאמרים שלי שעוסקים במבט יונגיאני על מיתוסים של בריאת הנפש והתפתחותה במהלך החיים, כפי שהיא באה לביטוי גם במדע ובציורי ילדים. כמו כן בחרתי מאמרים העוסקים במערכות מורכבות של יחסי משפחה, בבחינה מחודשת של המוטיבים של הנבחרות, גילוי עריות ואדיפוס, בהיותם נתמכים על ידי ספורי המיתוס. 

    הספר עוסק גם במיתוסים של גבורת הנפש במעגל החיים ובסופם. ספר זה שעוסק, כמו ספרי הקודמים, במסע הנפש, מתאים לפסיכולוגים ומטפלים, לאנשי מדעי הרוח והחברה, הדת והאנתרופולוגיה, תרבות ואמנות, שעניינם בהשלכות המיתוס על מערכות היחסים האנושיים בכל תחומי החיים, ושעניינם בתהליכי ההתפתחות של חיי האדם בעונות חייו. 

על המחברת - רות נצר

רות נצר היא פסיכולוגית קלינית, אנליטיקאית יונגיאנית, מורה ומדריכה בכירה, מלמדת בבית ספר לפסיכותרפיה יונגיאנית; אמנית וחוקרת ספרות וקולנוע. פרסמה אחד עשר ספרי שירה עליהם זכתה בחמשה פרסים, ספר פרוזה אוטוביוגרפי, ואחד עשר ספרי עיון על מסע הנפש במיתוס, בספרות ובקולנוע. האחרון עוסק בספר האדום של יונג. 

מבין ספריה: 

מסע הגיבור: תהליך התהוות הנפש במיתוס, במעגל החיים ובתרפיה (פסיכה, 2011)

הספר האדום של יונג: המרחב המיתי, הדתי האמנותי והספרותי (אדרא, 2023)

הקולנוע מטפל בנו: יחסי מטפל מטופל בסרטים (רסלינג, 2013)

נפש הספרות: מסות על ספרות ושירה במבט יונגיאני (כרמל, 2021)

לרכישת הספר - הוצאת אדרא