תפריט נגישות
חיפוש

אודותי

אני פסיכולוג רפואי. הבחירה במקצוע הגיעה בצעירותי מתוך התנסות משמעותית בטיפול, ומתוך הבנה כי המרחב של טיפול פסיכולוגי יכול להיות מעצים ובונה. לאורך השנים, המפגש עם מטופליי בבתי חולים ובמרפאות בקהילה אשש בחירה זו. אני מאמין כי טיפול פסיכולוגי יכול לאפשר לאדם לפגוש את עצמו. כלומר, להיות בקשר מיטיב יותר עם חלקים בגוף ובנפש שיכולים לעורר אי נחת, מצוקה, חרדה ולחץ. להיות עם חלקים אלו לבד עשוי להיות קשה בתחילה, ולכן קשר עם איש מקצוע שמלווה בתהליך ההתמודדות יכול לסייע ולאפשר לנו את המפגש עם החלקים הללו. כך, הטיפול הפסיכולוגי יכול להוביל לקבלה של עצמנו, ולצמיחה בתחומי החיים השונים (זוגיות ומשפחה, תעסוקה וכד').

בקליניקה הפרטית במרכז תל אביב אני מטפל באנשים במצבי משבר ואובדן, בהתמודדות עם מחלות כרוניות, בעיסוק מוגבר בסימפטומים גופניים כמו חרדת בריאות וכאב, בלהט"ב סביב סוגיות של דימוי גוף, מיניות, חרדה מ-HIV, ועוד.

השכלה אקדמאית והכשרה

פסיכולוג רפואי מומחה, מ.ר 127384.

תואר שני MA בפסיכולוגיה רפואית מהמכללה האקדמית ת"א יפו, ותואר ראשון BA בהצטיינות בפסיכולוגיה וסוציולוגיה- אנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ניסיון מקצועי

צברתי ניסיון תחילה בביה"ח איכילוב, במחלקה אונקולוגית ובמרפאת כאב. בהמשך, עבדתי כפסיכולוג בביה"ח בילינסון במרכז הרב תחומי לטיפול בעודף משקל ולקחתי חלק בוועדות למתן חוות דעת לקראת ניתוח בריאטרי (ניתוח לקיצור קיבה). לאחר מכן, השתלבתי כפסיכולוג ביחידה למחלות מעי דלקתיות (קרוהן, קוליטיס וכד'), וליוויתי מטופלים ואנשי צוות רפואי באופן פרטני וקבוצתי. כיום, אני מלווה מטופלים בני הגיל השלישי ומשפחותיהם בתהליכי החלמה ובסיום החיים ב'פאלאס מדיקל', ועובד כפסיכולוג בקהילה במרפאות לרפואה ראשונית, תוך קידום בריאות פיזית ונפשית. מעבר לכך, התנדבתי בעבר כמלווה צוותי הדרכה באיג"י, ארגון הנוער הגאה, ועבדתי מספר שנים כפסיכולוג במכון "אדם מילא" כמראיין ומנחה דינמיקות קבוצתיות ובכתיבת חוות דעת.   

הניסיון בטיפול בסביבות משתנות במרפאות בקהילה ובמחלקות אשפוז, הביא אותי לשימוש במגוון גישות טיפוליות המנחות אותי בקליניקה. כך, אני נוקט בגישה אינטגרטיבית המותאמת לצורכי המטופל, ובהתאם משלב בין טכניקות קוגניטיביות – התנהגותיות מהגל השני והשלישי (מיינדפולנס, ACT, דמיון מודרך), לצד חשיבה פסיכו – דינמית.

מאמרים

עירית חרותי, יעל סיון ורועי חזן. (2017). "אתגר הפסיכולוג הרפואי במרפאה הבריאטרית: בין אבחון לטיפול", פסיכואקטואליה (4): 45-51

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד