חיפוש

אודותי

אני פסיכולוגית שיקומית מומחית  ונוירופסיכולוגית המטפלת בבני נוער ומבוגרים בשירות הציבורי ובקליניקות פרטיות בחיפה ויגור (האחרונה נגישה לנכים).

לאורך השנים עבדתי במקביל הן כפסיכולוגית שיקומית והן כפסיכולוגית חינוכית וכך נחשפתי לתכנים משני עולמות העבודה הטיפולית, האבחונית והמערכתית.

בזכות השילוב של שני תחומי התעסוקה הללו יש לי ניסיון רב בטיפול בנוער ומבוגרים אשר מתמודדים עם דיכאון חרדה ופוסט טראומה. כמו גם לקויות למידה, הפרעות קשב וקשיים בעקבות תאונות דרכים, ניתוחים אורטופדיים ונוירולוגיים ופגיעות ראש וחוט שדרה. 

בעבודתי אני משלבת את הידע שלי כיצד המוח משפיע על התפקוד שלנו בהיבטים המחשבתיים והרגשיים, עם הידע על הנפש והתהליכים הרגשיים שעמם כל אחד ואחת מאיתנו מתמודדים לאורך חיינו.

מתוך מטרה לסייע לאנשים לחזור לתפקוד מיטבי אני מתבוננת על המכלול (המציאות שבה האדם חי: המשפחה העבודה או בית הספר והמעטפת החברתית) ולא רק על האדם שנכנס לחדר. וכך תוך זיהוי המשאבים היכולות והכוחות של העומד מולי נמצא את הדרכים להתמודדות עם אירועי חיים שונים כדוגמת אובדן, טראומה, מחלות,  קשיים קוגניטיביים, התנהגותיים וחברתיים, או שינויים תעסוקתיים ומשפחתיים.

הטיפול כולל בתוכו גישות טיפול שונות המותאמות לצרכי המטופל. תוך שילוב של דיאלוג תמידי בין הפנים והחוץ, בין הדמיון למציאות ובין הצרכים הפנימיים ודרישות התפקוד.

במהלך השנים השתתפתי בסדנאות ללמידה והיכרות עם כלי טיפול שונים. לקחתי חלק בסדנת הכשרה של טיפול בגישה המוטיבציונית. ובסדנאות לטיפול בפוסט טראומה:

סדנה בסיסית בטיפול בחשיפה ממושכת (prolonged exposure - PE)

וסדנת הכשרה שלב 1 בטיפול ב- (EMDR(Eye Movement Desensitization and Reprocessing.

כיום אני בתהליך למידה והכשרה של טיפול בגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT).

בנוסף לכל אורך שנות הכשרתי עבדתי במסגרות של השירות הפסיכולוגי החינוכי ואני מכירה היטב את מערכות החינוך השונות ואת דרכי העבודה מולן.

בקליניקה הפרטית אני עוסקת בטיפול פסיכולוגי פרטני במבוגרים ומתבגרים בגישה אינטגרטיבית המשלבת גישה שיקומית, מערכתית, פסיכודינמית וקוגניטיבית התנהגותית, בהתאם לצרכי המטופל.

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית במיקוד ילדים -מכללה האקדמית תל אביב- יפו

סדנה בסיסית בטיפול ב-PE

סדנת טיפול בגישה המוטיבציונית

הכשרה שלב 1 EMDR

נמצאת בלימודי הכשרה CBT

ניסיון מקצועי

כיום אני עובדת כפסיכולוגית האחראית במחלקת שיקום "במרכז הרפואי לגליל" (בית חולים נהריה) שם אני פוגשת אוכלוסייה מגוונת של מטופלים שמתמודדים עם פגיעות ראש שונות בעקבות אירועים מוחיים, גידולים סרטניים או תאונות. בנוסף למטופלים המתמודדים עם פגיעות נוירולוגיות ואורתופדיות שונות בעקבות תאונות או ניתוחים אלקטיביים.

בנוסף אני עובדת כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי חינוכי של עיריית נשר שם אני מלווה צוותים במערכות החינוך, נפגשת עם הורים לשם הדרכות ומטפלת בבני נוער בהתאם לצורך.

בעבר עבדתי בבית הספר לחינוך מיוחד "מרכז אלון" שם ליוויתי בני נוער המתמודדים עם קשיים רגשיים בעיקר על רקע של קשיים תקשורתיים. בנוסף עבדתי ביחידת האבחון של בית הספר המתמחה באבחונים נוירופסיכולוגים ופסיכודידקטיים לילדים ובני נוער.

כמו כן, עבדתי במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש- "מרכז שפיצר לשיקום" הן ביחידת האבחון שמתמחה באבחון נוירופסיכולוגי של פגועי ראש והן ביחידת הטיפול המתמחה בליווי וטיפול בפגועי ראש.

לאורך השנים עבדתי גם כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה שם ליוויתי צוותים חינוכיים, הורים וילדים במערכות החינוך השונות: גני ילדים, בית ספר יסודי ובית ספר לחינוך מיוחד.

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד