תפריט נגישות
חיפוש

אודות

הטיפולים במרכז אביב  המכון לפסיכותרפיה  מקיפים מגוון רחב של בעיות ופתולוגיות, בהן החל מבעיות חיים נפוצות כגון קושי  ביצירת קשר זוגי ו/או שמירה עליו כמספק, דימוי עצמי נמוך, קשיים במימוש עצמי, קונפליקטים לגבי המיניות והזהות המינית, קשיים בהתמודדות עם מצבי לחץ ובעיות בהסתגלות לשלבי חיים שונים; דרך הפרעות נפשיות שונות בהן הפרעות מצב רוח, הפרעות חרדה, הפרעות אישיות, הפרעות קשב, התמכרויות, פרברסיות, והפרעות פסיכוסומאטיות וכן גם בהפרעות בעקבות פגיעות ראש, שיקום והתמודדות עם נכות, והתמודדות עם משבר, שכול וטראומה.

הגישה הטיפולית של המכון לפסיכותרפיה במרכז אביב היא ביסודה פסיכותרפיה פסיכואנליטית-דינאמית, הגם שמטפלי המכון לפסיכותרפיה מנוסים גם בגישות טיפול ממוקדות הנדרשות מעת לעת, לפי הצורך.

פסיכותרפיה פסיכואנליטית – דינאמית היא גישה מרכזית בפסיכותרפיה (רוב הפסיכולוגים בארץ מכירים אותה היטב, פועלים בתחומה, וחוזרים ומשתלמים בה), לפיה הקשיים או התסמינים הנפשיים מהם סובל אדם נובעים מאירועים וחוויות פוצעות שנצרבו בו במהלך השנים, בילדותו ובבגרותו, וכי מה שמקשה על האדם הסובל הוא בעיקר ההתארגנות ההגנתית של נפשו כנגד חוויות אלה. ביטויים נפוצים של התארגנות הגנתית זו הם תחושת חוסר ביטחון וקושי לתת אמון, תחושה של קושי במימוש אישי, עייפות, ריחוק, שעמום, תחושת חוסר טעם והסתגרות, תחושת כעס ואכזבה, וכן גם שורה ארוכה של תסמינים נפשיים בהם דיכאון, חרדות, תסמינים פסיכוסומאטיים ועוד.

ברור כי גם למערך הגנטי, לקונסטיטוציה יש משמעות בחייו הנפשיים של אדם, וישנם טיפולים פסיכולוגיים ממוקדים כמו גם תרופות פסיכיאטריות היכולים להביא להפגה או להקלה של התסמינים והסבל. אולם לטיפול הפסיכולוגי הפסיכואנליטי – הדינאמי יש הכוח לפעול על מהות הסימפטום ועל מהות הסבל הנפשי ולהביא כך לשינוי פנימי.

לצד מכון הטיפול פועל במרכז אביב גם מכון אבחון העוסק באבחונים פסיכו דיאגנוסטיים, אבחונים נוירופסיכולוגיים, אבחונים של מסוגלות הורים ואבחונים פסיכיאטריים.

הטיפולים במרכז אביב חוסים, כמובן, תחת סודיות מקצועית ואנו מחויבים לכך בכל פניה באשר היא.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד