חיפוש

איך הפכנו למי שהננו: חלק ב'

פורסם על ידי עדי כהן

הסרטון " איך הפכנו למי שהננו – חלק ב'" הוא הסרטון השני בסדרת המפגשים של פרופ' חיים עומר ונחי אלון, ובו השניים ממשיכים את הדיאלוג על ההתפתחות המקצועית שלהם.

אימפקט טיפולי ליצירת שינוי

על רקע ספרייה ענפה ומגוונת, פרופ' חיים עומר ונחי אלון מתמקדים בשאלה של האימפקט הטיפולי - מה עוזר למטופל לקחת את מה שהוא לומד בטיפול ולעשות שינוי בחייו, וכיצד שאלת זו נכחה בנפשם לאורך דרכם המקצועית.פרופ' חיים עומר ונחי אלון נותנים דוגמאות מרתקות להתערבויות טיפוליות לא שגרתיות, שכוללות עבודה מערכתית, יציאה מחדר-הטיפולים ולא מעט "פלופים". שניהם מתארים את רוח שבירת הטאבואים שנחה עליהם בשנות ה-80 המאה הקודמת, ואת הלמידה שלהם מהכישלונות ומהטעויות שלהם.

התפנית של פרופ' חיים עומר: סמכות הורית

פרופ' חיים עומר מתייחס לתפנית המשמעותית בחייו המקצועיים – העיסוק בסמכות הורית, ובהתאם לכך השניים משוחחים על תפקידיו הפחות "מוגדרים" של המטפל כמו במכירת רעיונות ובהנגשתם למטופל, עקרונות בעבודה עם הורים, העצמת תפקיד התומכים, חשיבות הפרת הבדידות ומעורבות הקהילה בחייו של הפרט. בכך, השניים מסכימים כי שינוי באקולוגיה של הבעיה וניסיון לחזור לכוחות המרפאים, ששובשו בתרבות שמדגישה אינדבדואליזם.

התפנית של נחי אלון: מארכיטקט לגנן

נחי אלון מתאר תגלית משמעותית שמלווה אותו בחייו המקצועיים – חשיבות טיפוח התנאים לטרנספורמציה במקום התמקדות בחתירה לתוצאה. בהמשך לכך, הוא מתאר כיצד השתנתה התפיסה שלו את איש הטיפול כארכיטקט, ובנייתו בתוכו מחדש כמהנדס תנאים, כגנן.

המטפל כהורה מגנן?

הצפייה בסרטון נעימה, זורמת, מעוררת השראה והתרגשות, ומחדדת עבור הצופה עד כמה חשוב שלמטפל, כמו להורה בגישת הסמכות ההורית, יהיו כתפיים רחבות, שילמד להיתמך בסביבתו, וללמוד לטפח את עצמו ברמה הפיזית, הרגשית והרוחנית כדי שיוכל להוות גנן מיטיב למטופליו.

צפיתם בסרטון ואתם רוצים לשתף את הקהילה המקצועית בחוויה או במחשבות שהתעוררו בכם בעקבות הצפייה? מוזמנים לשלוח לנו טקסט למייל contact@betipulnet.co.il , ונשמח לפרסם באם מתאים.

סרטונים נוספים של פרופ' חיים עומר ונחי אלון

איך הפכנו למי שהננו – חלק א'

מושג הטראומה

על המשתתפים בסרטון

פרופ' חיים עומר

נחי אלון

על הצופה

עדי כהן