חיפוש

הברית הטיפולית בפסיכותרפיה בילדים - ד"ר אביב נוף

הרצאות אונליין למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט

להרשמה

הברית הטיפולית בפסיכותרפיה בילדים -
ממצאי המחקרים העדכניים ויישומם

ד"ר אביב נוף, פסיכולוג קליני

יום רביעי, 15/12/2021 20:00-21:30

הברית הטיפולית נחקרה רבות ונמצאה באופן עקבי כאחד המנבאים הבולטים ליעילות הטיפול ותוצאותיו. בהרצאה יוצג מודל קליני שביקש להתאים לילדים את הגישה הטיפולית מבוססת המחקר למבוגרים המתמקדת בברית הטיפולית (Safran and Muran, 2000 ). מודל "הילדים", או מודל ה CAFA (Child Alliance Focused Approach; Nof et al., 2019) מתחשב במאפייני הרמה ההתפתחותית ובצרכים הרגשיים של ילדים והוא מציג עקרונות טיפוליים קליניים יישומיים.

בהרצאה יוצגו מספר עקרונות מפתח מתוך מודל זה: א. שימוש במטא-קומינקיציה בעבודה על שברים בברית בטיפול בילדים, ב. חשיבות תפיסת השבר בברית כניסיון תקשורתי לא מודע של הילד/ה לספר על המצוקה שחווה, ג. זיהוי דפוסי יחסים לא אדפטיביים דרך השברים, ד. שימוש בטכניקות המותאמות לילדים בעבודה על השברים (אסטרטגיות נרטיביות והתערבויות המכוונות לעבודה על מנטליזציה).

אודות המרצה

ד"ר אביב נוף, פסיכולוג קליני מומחה, מנהל מכון נוף לטיפול בחיפה. חוקר בתחום הפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה (המעבדה לפסיכותרפיה) ומתמקד ביישומים קליניים וטכנולוגים של הברית הטיפולית. מטפל ומדריך בגישה דינמית קצרת מועד (Supportive Expressive Therapy), מלמד באוניברסיטת חיפה במגמה הקלינית, ומרכז הקורס פסיכולוגיה התפתחותית שבאוניברסיטה הפתוחה.

להטבות נוספות למטפלים בעלי אתר מקצועי בטיפולנט לחץ כאן

*ההרצאה הינה ללא עלות ופתוחה להרשמה מראש על בסיס מקום פנוי רק למטפלים בעלי אתר מטפל מקצועי באתר בטיפולנט.