חיפוש

EMDR - הפסיכותרפיה של המאה ה-21: תיאוריה, יישום, סיפורי טיפול 

ד"ר אודי אורן, אסתי בר שדה,דורית סגל ויעלה לבבי
משוחחים עם דר' ענר גוברין ודר' שרון זיו ביימן על הספר החדש
"EMDR - הפסיכותרפיה של המאה ה-21: תיאוריה, יישום, סיפורי טיפול" 

יוצרים כאן ועכשיו-שיחות על ספרים אומנות וחברה

ללא עלות (להרשמה)

מוצ"ש 12/09/2020 בשעה 20:30

  • הספר "EMDR - הפסיכותרפיה של המאה ה-21: תיאוריה, יישום, סיפורי טיפול" הוא פרי עמלם של 24 חברות וחברי עמותת EMDR ישראל, אשר איגדו יחדיו עבודה רבת שנים בגישת EMDR בישראל. הספר מביא את הידע הקליני שהצטבר בקרב חברי העמותה, לצד סיפורם של אנשים אשר זכו לחוות את השפעותיה המיטיבות של תרפיית EMDR על איכות חייהם. שיטת טיפול זו נחקרה והוכחה כיעילה טיפולית בטווח רחב של גילאים ובמנעד רחב של מצבים נפשיים הכוללים טראומה, חרדה, פוביות ומשברי חיים.

    תרפיית Eye Movement Desensitization and Reprocessing, או הקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים, היא שיטת טיפולית חדשנית ורבת עצמה אשר פותחה בסוף שנות ה-80 ע"י ד"ר פרנסין שפירו. מטכניקה פשוטה ונטולת תיאוריה, ה-EMDR הפכה לגישה טיפולית מלאה, מבוססת מחקר (Evidence Based) ובעלת תיאוריה מגובשת. התפתחות מחקרית-תיאורטית זו תרמה לכך שתרפיית EMDR נכללת כיום כמעט בכל ההנחיות הטיפוליות של ארגוני בריאות הנפש המובילים בעולם לטיפול בהפרעות פוסט-טראומטיות (PTSD) ובהפרעות הנובעות ממצבי לחץ (Stress Induced). דומה כי תרפיית EMDR מהווה פריצת דרך בתחום הפסיכותרפיה ובמידה רבה היא מהווה את "הפסיכותרפיה האינטגרטיבית של המאה ה־21.

המפגש יעסוק בהבנת התיאוריה העומדת בבסיס מודל ה-  EMDR, היכרות עם יסודות המודל,  היכרות עם הכותבים ועבודתם הטיפולית, היעילות הטיפולית של EMDR במגוון מצבים פסיכולוגיים, התאמת הכלי לקבוצות אוכלוסייה שונות, דילמות סביב השימוש בכלי, עבודה טיפולית אינטגרטיבית עם הכלי, תהליכי הכשרה והסמכה ועוד.

ד"ר אודי אורן – Phd, פסיכולוג קליני ורפואי, EMDR Institute & Europe Senior Trainer, יו"ר עמותת EMDR ישראל. נשיא לשעבר EMDR Europe Association, חבר בצוות המוביל של The Future of EMDR Project, מנהל שותף של המרכז הישראלי ל- EMDR, מנהל iMotion Wellness Solutions ועורך שותף של הספר.

אסתי בר שדה – Emdr Europe  Child and Adolescent Senior Trainer, עומדת בראש הטיפול בילדים ונוער ב- EMDR /בישראל.פסיכולוגית חינוכית M. A ,מדריכה, מכשירה ומפתחת תוכניות הכשרה  למטפלים בילדים ובני נוער  בסיכון במסגרת שפ"י והתוכנית הלאומית 360 לילדים בסיכון, מדריכה במרכז לפגיעות מיניות בילדים ונוער, מרצה בתואר השני בהדרה וסיכון במכללת "אורנים", קליניקה פרטית .

דורית סגל - MA, עובדת סוציאלית וקרימינולוגית, מטפלת ומדריכת EMDR מוסמכת. יוזמת, מוציאה לפועל ועורכת שותפה לספר, בעלת נסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול פרטני וקבוצתי, הדרכה והנחיית סדנאות. חוקרת EMDR בפיקוח בית חולים לב-השרון, מנחה קבוצות טיפול בשיתוף עם מרכז סיוע חיפה והצפון, בעלת קליניקה פרטית בפרדס-חנה.

יעלה לבבי -  MSW, עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית. מטפלת ומדריכה מוסמכת ב- EMDR. מרצה, מדריכה ומטפלת בטראומה מינית . מנהלת שותפה במרכז הישראלי ל- EMDR וקליניקה פרטית.

* ההשתתפות ללא עלות אך נדרשת הרשמה .