תפריט נגישות

אופני התענגות

  • בין תשע ההרצאות המופיעות בספר מחבר חוט מנחה – מושג האחד בהוראה האחרונה ביותר של ז'אק לאקאן והשלכותיו בקליניקה. ההרצאות, שניתנו על ידי ז'אק אלן מילר במסגרת הקורסים שהוא מעביר תחת הכותרת "אוריינטציה לאקאניאנית", לוקטו ותורגמו בקפידה לאסופה זו על ידי קלאודיה אידן.

    מושג האחד מניע את פיתולי המחקר של מילר, מחקר הנפרש על פני עשרות שנים, ושחלקים חשובים ממנו מובאים בספר זה, החל מ-1986, עם מה שמילר מכנה ״תשוקתו של הנוירוטי״, דרכה הוא מנסה להצדיק את קיומו, עד ל-2011 עם הקורס האחרון שלו "האחד כולו לבדו", בו הוא הבחין באופן חד בין ההוויה לבין קיומו של האדם, או LOM, על פי הלוגיקה הבורומאית.

    מילר, בדומה ללאקאן, מתחיל את הוראתו בכל שנה מחדש ב"מונולוגים בזיג-זג" כדי לפלס את דרכו בדברי לאקאן. הוא מזכיר גם את עמדתו של לאקאן שאמר: "אני ממתין אך איני מצפה לדבר".

    הספר המונח בפניכם משרטט מסלול - כרונולוגי בזמן, ולוגי.

    יש בו, לראשונה בעברית, אסופה מעניינת מאוד, מגוונת, בהירה, צלולה ומורכבת - כאחד

על המחבר - ז׳אק-אלן מילר

ז׳אק-אלן מילר הוא אנליטיקאי בפריז, AME. הוא מנהל את המחלקה לפסיכואנליזה באוניברסיטת פריז VIII ואת המכון של השדה הפרוידיאני. ב-1992 ייסד את האיגוד העולמי לפסיכואנליזה (AMP, WAP) והיה נשיאו עד 2002. הוא האחראי לעריכת הסמינרים של ז׳אק לאקאן.

סמינרים של ז'אק-אלן מילר המתורגמים לעברית: "הביולוגיה הלאקאניאנית ואירועי הגוף" (2000), "עצם האנליזה" (2001), "בדרכו של לאקאן" (2002), "האיווי של לאקאן" (2006), "מבוא לקריאה של הסמינר על המועקה של ז'אק לאקאן" (2007), "הארוטיקה של הזמן" (2008), "הפירוש הלאקאניאני" (2009), "הסימפטום הלאקאניאני" (2010).

לרכישת הספר - הוצאת הרשת הלאקאניאנית