חיפוש

מתכון לנפש

  • גפן מיעטה לאכול, והחלה לרדת במשקל. איך ניתן להבין את מצוקתה ולעזור לה? יעל, שחוותה מעברים דרמטיים בעשר שנות חייה, מעולם דתי לחילוני, מעיר לכפר, מבית ספר אחד לשני, החלה תולשת את שער ראשה. כיצד ניתן לסייע לה להעלים את ההתנהגות הכפייתית?

    טל סבל מהפרעת קשב קשה, שגרמה לו להתנגד למסגרת הלימודית. איך ניתן לעזור לו לשוב ללמוד וליהנות מכישוריו היצירתיים? איך ההיפנוזה אפשרה למוניקה לחזור ולדבר שוב בשטף לאחר שגמגמה שנים רבות?

    איך לעזור לילדים להתמודד עם גירושי הוריהם? איך יוכלו הורים להתמודד עם חרדות, תגובות התנגדות והתקפי זעם של ילדיהם?

    מתכון לנפש מביא את סיפוריהם של ילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים, שסבלו כולם ממצוקות נפשיות מורכבות ומעניינות. תפקידו של המטפל הוא, להנחות את הילד ומשפחתו בתהליך הריפוי. כאשר הבעיה משמעותית ומחייבת טיפול מקצועי, המשימה היא לעזור למטופלים לגייס את הכוחות הפנימיים החבויים בהם, בדרך לריפוי. המתכון לנפש שמלווה כל סיפור, נועד להעצים את הכוח המרפא של הילד, ולחשוף את ההורים לכלים יצירתיים הנדרשים כדי להבין את הבעיה שאותה מבטא ילדם, שהיא בדרך כלל לא מילולית וסמויה מן העין.

על המחברת - ד”ר שולמית ארזי

ד”ר שולמית ארזי היא פסיכולוגית שיקומית וחינוכית, בעלת ניסיון קליני ואקדמי ארוך-שנים, בעלת קליניקה פרטית – מכון שיר – המתמחה באבחון ובטיפול בילדים, נוער ומשפחה. בצד עיסוקה כפסיכולוגית שולמית היא ציירת המשלבת את האמנות ככלי טיפולי.

לקריאת פרק מתוך הספר

לרכישת הספר - הוצאת סטימצקי