חיפוש

להתגבר על דיכאון צעד אחר צעד

  • מה היה קורה לו דיכאון לא היה הפרעה המתרחשת מאליה אלא מעין סימן המצביע על דברים ברורים שעליך לשנות בחייך? זה היה משנה באופן רדיקאלי לא רק את הדרך בה אתה חושב על דיכאון אלא גם את הדרכים בהם תבחר כדי לטפל בו.

    תרפיה התנהגותית פעילה בנויה על ההנחות החזקות ובעלות התובנה האלו. הטכניקות שלה מציעות הקלה מהירה ואפקטיבית מדיכאון על ידי הנחייה לערוך שינויים חיוביים ומתגמלים בחייך. תהליך פשוט ועמוק זה מחבר אותך מחדש להנאות הטבעיות שחיים טובים מספקים, שהן סם נוגד חזק לדיכאון.

    הפעילויות שמציע הספר יוצרות מסגרת בנויה בה מעודדים אותך להתמקד באותן פעילויות אשר ישרו עליך הרגשות של הנאה, שליטה ומעורבות. למד להכין רשימה של פעילויות מהנות או פעילויות שעליך להיות מעורב בהן כחלק מחיים נורמאליים ומספקים. התחל מהפעילות הקלה ביותר (או לפעמים עם החיונית ביותר) ברשימה שלך, ולמד כיצד להכניע אותן אחת אחרי השנייה.

    'להתגבר על דיכאון צעד אחר צעד מבוסס על ההנחה שדיכאון נובע לא מעצמך כתוצאה של תהליכים ביולוגיים ופסיכולוגיים, אלא מבחוץ, כתוצאה של הסביבה ושל הדרך בה התנהגויות שונות מקבלות חיזוקים מהחברה. הגישה הקונטקסטואלית לדיכאון מובילה לדרכים חדשות ולפעמים אף מקפיצות כדי להתמודד עם הסימפטומים של דיכאון – למשל, לא להתייחס לתוכן המחשבות החוזרות ונשנות! יש לברך את המחברים על כתיבת ספר מאוד נגיש, פרקטי ויצירתי המדריך כיצד לעבוד עם יסודות מפתח של דיכאון. גם מטפלים מנוסים לאחר שיקראו את הספר יקבלו רעיונות חדשים על איך לעבוד בשטחי הדיכאון.'

    קייט דובסון, Ph.D., פרופסור לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת קלגארי, קנדה

על המחברים - מייקל א. אדיס וכריסטופר ר. מרטל

אדיס ומרטל שניהם דוקטורים לפסיכולוגיה קלינית במסצ'וסטס ארה״ב. נמצאים כיום בחזית המחקר הפסיכולוגי לטיפול בדיכאון. 

לרכישת הספר - הוצאת אח