תפריט נגישות

Psychotherapy Skills and Methods That Work

  • הספר ״מיומנויות ושיטות בפסיכותרפיה שעובדות״ זמין בשפה האנגלית בלבד.

    בעוד שאנו כבר מבינים כי פסיכותרפיה אכן עובדת, עדיין מתקיים ויכוח נוקב על מה גורם לה לעבוד. בעבר, החזקנו טיעונים סותרים על כך שפסיכותרפיה היא אפקטיבית הודות לגישה הטיפולית, תרומת המטופל או היחסים הטיפוליים. הספר ״מיומנויות ושיטות בפסיכותרפיה שעובדות״ טוען כי גם מיומנויות ושיטות קליניות משחקות תפקיד מרכזי ביעילות הטיפול, וכי ישנם השלכות משמעותיות התלויות במה שהמטפל עושה על מנת לשפר את הפרקטיקה שלו. הספר הוא תוצר של צוות משימה בין-ארגוני ורב-שנתי אשר שם לעצמו למטרה לזהות, להרכיב ולהפיץ עדויות מחקריות ופרקטיקות קליניות אודות מיומנויות ושיטות בפסיכותרפיה בהן יש שימוש על פני גישות תיאורטיות שונות. 

    הספר הנוכחי נערך בידי חוקרים בעלי שם, קלרה א. היל וג׳ון ס. נרקרוס, והוא מספק מחקר מקורי אשר בוחן את יעילותן של 27 שיטות ומיומנויות ספציפיות בפסיכותרפיה, כולל אישור, חשיפה עצמית, כניסה לתפקיד, שיעורי בית בין המפגשים, שיקוף אמפטי, מיינדפולנס וקבלה, ויסות רגשות והבנייה מחדש. כל פרק העוסק במיומנות או שיטת טיפול כולל דוגמאות קלינית, שיקולי גיוון, השלכות על ההכשרה, ודגשים לפרקטיקה הטיפולית. הפרק האחרון מסכם את העדויות המחקריות על האפקטיביות של המיומנות והשיטות הנידונות בספר ומדגיש השלכות יישומיות בנוגע לפרקטיקה ולהכשרת מטפלים.

    בכוחו של הספר להדגים מה מטפלים עושים כדי לעזור למטופליהם להשתנות ולחיות חיים יותר אפקטיביים, ולכן הוא עשוי להוות מדריך צידה לדרך עבור כל העוסקים בפסיכותרפיה, בכל תחום ובכל גישה בה הם מחזיקים, כמו גם סטודנטים וחוקרים פסיכותרפיה.

על העורכים - קלרה א. היל וג׳ון ס. נרקרוס

קלרה היל היא פרופסורית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת מרילנד.

ג׳ון נרקרוס הוא פרופסור של כבוד (Distinguished Professor) וראש החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת סקרטון, פנסילבניה; פרופסור קליני בפסיכיאטריה באוניברסיטה ללימודי רפואה SUNY Upstate בניו-יורק, ארה״ב.

לרכישת הספר - הוצאת אוקספורד