תפריט נגישות

קריאה פסיכולוגית סקרנית

  • כפסיכולוגית קלינית, המחברת מוטרדת לא אחת משתי שאלות הנובעות זו מזו: מהו הידע המחקרי בסוגיית הגדלת סיכויי ההצלחה של טיפולים פסיכולוגיים? וכיצד להתמודד עם תהליכים המתרחשים בין המטפל לבין המטופל בחדר? בספר מצוטטים מחקרים רבים וכן מובאים תיאורי מקרה מרתקים.

    מישל דה מונטיין, המלומד הצרפתי בן המאה ה-16, המציא את הסוגה הספרותית הקרויה “מסה”. במבוא לספרו “המסות” נכתב: “מונטיין פונה בלי הרף אל הקורא, משתף אותו, מגרה אותו… נוצרת תחושה של קרבה ואפילו של היכרות, תופעות המאפיינות שיחה בעל פה”.

    תיאור הציטוט הזה מובא כאן, כדי להחיל את אופיין של מסות אלו על סדרת הרשימות של הכותבת, פסיכולוגית קלינית בהכשרתה. ספר זה אף הוא ערוך כסדרת רשימות דיאלוגית החושפת את עולמה של הכותבת בעודה מהרהרת לתומה בשאלות הנוגעות לשיפור תוצאות הטיפול, ובתהליכים הקורים בין המטפל למטופל בכלל.

    “הנימה הידידותית יוצרת מסגרת תקשורתית לכותבת לחשוף את עולמה הפנימי ואת מחשבותיה באווירה של אינטימיות שהדיבור והמחשבה נפרשים בה בחופשיות. בחלקים המציגים גישה פסיכולוגית סדורה מצטטת הכותבת את הידע המחקרי המעודכן בתחום. אני ממליץ על קריאת סדרת הרשימות הזו. אני אישית נהניתי מאוד מקריאתן”. נחי אלון, פסיכולוג קליני זה 45 שנים, מדריך בהיפנוזה, ממייסדי בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית “פסיכו-דהרמה”

על המחברת - רחל בר־יוסף-דדון

רחל בר־יוסף-דדון היא פסיכולוגית קלינית. 

לרכישת הספר - הוצאת ספרי ניב