תפריט נגישות
חיפוש

אודותי

אני עוסקת מזה 20 שנה בתחום הטיפול הפסיכולוגי, מכיוונים שונים שמשלבים התייחסות לאדם ולמצוקותיו. המצוקות נובעות לעיתים מנסיבות חיים כגון חולי, אבדן ונכות או התמודדות עם משברים (פיטורין, הגירה, גירושין ועוד) ולעיתים יופיעו בשלבים שונים של החיים בדמות חרדה, דכדוך, דיכאון או תחושות עמוקות של ריקנות וחוסר סיפוק. הבחירה בטיפול פסיכולוגי מאפשרת הכרות קרובה יותר עם החוויה הפנימית במטרה להקל, להרגיש מובנים ובעלי תובנה ולרכוש יכולת טובה יותר לחבר את הפאזל הפנימי. החיבור הייחודי בהכשרתי בין תחומים של שיקום, נפש וקוגניציה, נפגשים במעשה הטיפולי הייחודי שאני מעניקה למטופלי.

הגעתי לתחום הטיפולי מתוך הצורך האישי שלי להבין את עצמי ואת יחסי עם האנשים המשמעותיים בחיי וגיליתי עולם עשיר של תובנה רגשית ואת כוחו של הקשר הטיפולי. היכולת להביט לתוכנו וביננו מעניקה לנו גם המשגה מחודשת של היחסים שלנו עם הסביבה ועם עברנו ומאפשרת על כן גם הווה משמעותי יותר. הטיפול הוא התמסרות של שניים לתהליך בונה משמעות ועל כן דורש גם מרחב של זמן ומקום. הקליניקה ממוקמת ברמות השבים בסביבה כפרית ונוחה להגעה באזור השרון (כפר סבא, רעננה, הוד השרון, ישובי השרון, הרצליה).

כמו כן, אני עוסקת בטיפול שיקומי בנפגעי ראש במשך שנים רבות ובעלת ידע ונסיון רבים בתחום זה. טיפול זה מותאם באופן ייחודי על פי הצרכים של האדם וכולל לא פעם גם ליווי של בני המשפחה.         

השכלה אקדמאית והכשרה

  • לומדת כיום בתכנית ללימודי המשך בפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב ובתהליך הכשרה של הסמכה להדרכה בתחום הפסיכולוגיה השיקומית.
  • בוגרת התכנית להשלמה קלינית באוניברסיטת תל-אביב (2012-2014).
  • שלוש שנים לימודי פסיכותרפיה דינמית בגישה קלניינית במסגרת קבוצת למידה עצמאית ובהנחיה של פסיכואנליטיקאית.
  • מומחית בפסיכולוגיה שיקומית (תאריך הסמכה 2009).
  • M.A בנוירופסיכולוגיה קלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1997-2000). סיימתי לימודי בהצטיינות.
  • B.A בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד מאוניברסיטת תל-אביב (1993-1996). סיימתי לימודי בהצטיינות.

ניסיון מקצועי

אני פסיכולוגית שיקומית מומחית ונוירופסיכולוגית. עוסקת בתחום הטיפול כעשרים שנה. רוב שנות הכשרתי והתפתחותי המקצועית נעשו במכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש בו מילאתי תפקידים בכירים, בינהם ריכוז תכניות יום וניהול היחידה הארצית של המכון לאבחון נוירופסיכולוגי שיקומי. כיום אני מטפלת במסגרת המכון בנפגעי ראש ובני משפחותיהם, מרכזת את תחום האבחון בסניף המכון בחיפה ומדריכה פסיכולוגים בתהליך הכשרתם.

עם השנים התפתחתי בתחום הפסיכותרפיה הדינמית ועסקתי באופן מעמיק יותר בהתמודדות עם משברי חיים, חרדה, דיכאון, אבדן ועוד. במסגרת הקליניקה הפרטית פגשתי מקרים מגוונים בעטיים פונים אנשים לטיפול ובכלם בלטה המצוקה הנפשית והכמיהה להבנה, הקלה ותובנה שיאפשרו חיים מלאים יותר והתמודדות עם קושי.

אני מקבלת בקליניקה מטופלים לפסיכותרפיה, טיפול שיקומי ויעוץ ומדריכה אנשי מקצוע בתהליך הכשרתם.     

פרסומים אקדמיים

חברות באגודות וארגונים

רישום בפנקס הפסיכולוגים

ענת הדר זלצשטיין פסיכולוגית שיקומית

חברה בהסתדרות הפסיכולוגים (הפ"י)

החברה הנוירופסיכולוגית בישראל

הדרכה מקצועית

במסגרת הקליניקה, אני נותנת הדרכה מקצועית לאנשי מקצוע בפסיכולוגיה שיקומית ובכלל.

בהדרכה אני משלבת כלים מתחום הפסיכותרפיה הדינמית, הבנה שיקומית והיבטים נוירופסיכולוגיים. הדגש הוא על היכולת לראות את המטופל באופן מיכלולי על כל היבטיו- הרגשי, הקוגניטיבי וההתנהגותי וכפי שקשייו באים לידי ביטוי בהיבטי החיים השונים- בחוויה הפנימית ובתחום הבינאישי, החברתי והתעסוקתי. בתהליך ההדרכה, עומד המטפל והכשרתו במרכז, במטרה להעשיר את הבנתו התיאורטית והחיבור למעשה הטיפולי ולאפשר לו לפתח את כישוריו המקצועיים.      

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד